לפיד: את נתניהו מעניינות רק החקירות

יו"ר 'יש עתיד' בפתח ישיבת הסיעה: אין אדם אחד במדינת ישראל שחושב שלראש הממשלה באמת אכפת משאלת הגיוס או מהתקציב.

חזקי ברוך , י"ח באדר תשע"ח

תוקף. לפיד
תוקף. לפיד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, פתח בצהריים (שלישי) את ישיבת הסיעה בהתייחסות למשבר חוק הגיוס.

"חוק ההשתמטות הוא עלבון למדינה, עלבון לכל חייל בצה"ל, עלבון לתורת ישראל. בשום מקום בתורת ישראל לא כתוב שמותר לשלוח אחרים להיהרג בשבילך. בשום מקום בתורת ישראל לא כתוב שיש בעיה הלכתית לשרת שירות לאומי במד"א, בעזרה לקשישים ונכים", תקף לפיד.

לדבריו, "חוק ההשתמטות הוא סחטנות שדורסת את הציבור החילוני, הדתי, המסורתי וגם את החרדים הצעירים. העסקנים החרדים שיכורי כוח. אחרי שהם הגדילו את התקציבים שהם מקבלים לשיא של כל הזמנים, הם רוצים להפוך את ההשתמטות מצה"ל לחוק יסוד".

"מה שקורה בקואליציה זה אפילו לא ויכוח על עקרונות", קבע לפיד. "זה אפילו לא ויכוח על ערכים. זו חבורה של פוליטיקאים ציניים שלא אכפת להם לפרק את עם ישראל בשביל להרוויח כותרת. פוליטיקאים שעסוקים רק בדבר אחד: בעצמם. בכיסא שלהם, בתקציבים שלהם, בשחיתות שלהם".

"על התזמורת המזייפת הזו מנצח ראש הממשלה", מיקד לפיד את חיציו בנתניהו, "אין אדם אחד במדינת ישראל שחושב שבאמת אכפת לו משאלת הגיוס או מהתקציב. הדבר היחיד שמעסיק אותו זה החקירות. איך הוא יעצור את החקירות. בגלל זה הוא שוב גורר אותנו לבחירות שיעלו מיליארדים. בגלל זה הוא נכנע שוב ושוב לחרדים ועוזר להם לרמוס את הציבור החילוני, המסורתי והדתי. כולל הציבור שלו".

"בגלל זה כשהוא בארץ הוא מבלה את רוב זמנו בלכתוב בפייסבוק לאזרחי מדינת ישראל שאסור לסמוך על המשטרה, אסור לסמוך על בית המשפט, אסור לסמוך אפילו על מה שהם קוראים ורואים במו עיניהם", הוסיף לפיד, "מה אנשים אמורים לחשוב ולהרגיש כשראש הממשלה אומר להם שאסור לסמוך על מוסדות המדינה? על כל מה שמחזיק אותנו יחד? זה גורר את כל המדינה לאזור אסון ערכי ונפשי".