"חוק המרכולים, הוא חוק רע מאוד"

כנס מיוחד תחת הכותרת "אוהבים את השבת" נערך אמש בעיר אשדוד. ח"כ מוטי יוגב מתח ביקורת על חקיקת חוק המרכולים.

ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ח

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: הלל מאיר/TPS

ארגון חותם ערך אמש (רביעי) כנס בעיר אשדוד תחת הכותרת ''אוהבים את השבת'', במטרה לעודד ולתמוך בעסקים שלא יעבדו ביום המנוחה.

הכנס נערך במטרה לאזן את פעילותם של ארגונים המנסים לשבש את אופייה של מנוחת השבת בעיר, בניגוד לחוק ובניגוד לרצונם של רוב אזרחי ישראל בכלל ותושבי העיר בפרט.

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) אמר בכנס, "חוק המרכולים, הוא חוק רע מאוד. בעיה שלנו שאין לנו נגיעה, נגיסה במשרד הדתות או במשרד הפנים. הוא רע מאוד, משום שהוא אומר: 'לשר הפנים יש את הסמכות לסגור'. ואם שר הפנים של הממשלה הבאה יהיה מישהו מיד עתיד שלדעתו יהיה צריך להיות פתוח? אז הוא יפתח. זה לא חוק של מהות. זה חוק שנותן כוח לשר הפנים הנוכחי. היה צריך חוק של מהות. פספסנו אותו, פספס אותו מי שהיום שר הפנים. צריך לומר את הדברים בבהירות".

יוגב הוסיף, "צריך שפה באשדוד, תתאחדו כולכם ושיהיה פה כוח גדול, ציוני דתי, חזית דתית גם החרדים, גם מש"ס וגם מהאחרים, כדי שהשפעה של כל שומרי השבת גם המסורתיים שרוצים שיהיה צביון לשבת, שיהיה כוח גדול כזה. אולי צריך לעשות חזית דתית, 'הבית יהודי' ואחרים נוספים, כדי שכל אותם ערכים נצליח גם בכוח הפוליטי ובמועצת העיר להנחיל אותם יותר גם לבתי המסחר גם לתחבורה וגם לדברים האחרים על מנת שהשבת הציבורית גם באשדוד תשמר יותר ויותר".

רב העיר אשדוד, הרב יוסף שיניין, אמר למשתתפים, "לא לוותר על השבת. חס ושלום. אנחנו צריכים את השבת. השבת זה הלב שלנו. השבת זה הלב של עם ישראל. צריך לחזק את השבת. בכל מקום שהוא אפשרי אצלנו, ברחובותינו ובביתנו לפחות במרקם הציבורי של העיר ושל הארץ".

עוד אמר הרב, "יחד עם זאת, לזכור שכולנו אחים ולשמור על אחדות ועל אהבה. יש לנו רק לרחם ולחמול על אלה שתמיד שטועים בדרכם ולא מקיימים. אין לנו מה לכועס אליהם כי הם לא למדו ולא לימדו אותם. להתפלל אליהם, לרחם עליהם ולקרב אותם בהסברה 'בדרכי נועם וכל נתיבותיה השלום' ועל כך בעזרת ה' אנחנו מזכה שהשבת תתחזק, האחדות תתחזק ונזכה בביאת משיח צדקנו במהרה. אמן"