טורקיש רוכשת 25 מטוסי דרימליינר

חברת התעופה טורקיש אירליינס רוכשת 25 מטוסי בואינג 787-9 דרימליינר נוספים

עוזי ברוך , כ"ז באדר תשע"ח

מטוס של טורקיש איירליינס
מטוס של טורקיש איירליינס
פלאש 90

יצרנית המטוסים בואינג וחברת התעופה טורקיש איירליינס, חברת התעופה הלאומית של טורקיה, הודיעו על השלמת ההזמנה ל-25 מטוסי דרימליינר 787-9, ובנוסף אופציות לרכישת חמישה מטוסים נוספים מדגם זה.

עסקת הענק תאפשר לחברת התעופה להמשיך ולשדרג את חווית הטיסה של קהל לקוחותיה, תוך מתן מענה איכותי לביקוש הגובר לטיסו היוצאות מנמל הבית של טורקיש אירליינס.

עד כה, רשמה בואינג מספר חסר תקדים של יותר מ-1,300 הזמנות למטוסים מדגם זה, מה שהפך את מטוס הדרימליינר למטוס רחב הגוף הנמכר במהירות הגבוהה ביותר בהיסטוריה של בואינג.

"אנו גאים על השותפות ארוכת השנים עם טורקיש אירליינס ועל הרחבת שיתוף הפעולה בין בואינג לבין נושאת הדגל הטורקית", אמר קווין מקאליסטר, נשיא ומנכ"ל חברת בואינג מטוסים מסחריים. "אנחנו מברכים את טורקיש אירליינס על הצטרפותה לקבוצת חברות תעופה העולמיות שבחרו בבואינג 787 והפכו את הדרמליינר למטוס רחב הגוף המועדף בשוק. אנו סבורים כי בטורקיש אירליינס ייהנו מהיעילות והחסכוניות של הדרמליינר, התוספות החדשניות, טווח הטיסה המורחב ותא הטייס המשודרג והמותאם אישית של המטוס החדש."

אילקר אייג׳י, יו״ר דירקטוריון טורקיש אירליינס, אמר, "אנו שמחים על השלמת תהליך ההזמנה מול בואינג. עסקה זו מבטאת את היתרון המשמעותי של טורקיש אירליינס ושל כל תעשיית התעופה הטורקית. בחרנו להוסיף לצי המטוסים שלנו את הבואינג דרמליינר, אחד המטוסים החדשים והטובים ביותר בעולם. המטוס החדש יצטרף לצי המטוסים הגדל והמתחדש שלנו, כבר בשנת לקראת 2023, שנת חגיגות ה-100 של טורקיה".

"מטוסי בואינג 787 החדשים יאפשרו לנו להמשיך בתכנית הרחבת הפעילות הגלובאלית שלנו. כניסתו של מטוס חדש זה תגדיל את שביעות רצונם של הנוסעים שלנו ותשדרג את חוויית הטיסה".