תושב איתמר הטיס מסוק בניגוד לחוק

החשוד היה ממריא משדה תעופה אלטרנטיבי, בלי תיאום עם רשות התעופה האזרחית. הוא החזיק בשני מסוקים ומטוס אולטרא לייט.

רעות הדר , י"ג בניסן תשע"ח

אחד מהמסוקים שהוחרמו
אחד מהמסוקים שהוחרמו
צילום: דוברות המשטרה

תושב איתמר הטיס מסוק בניגוד לחוק

לוחמי משמר הגבול החרימו היום (חמישי) שני מסוקים בשווי מאות אלפי שקלים השייכים לתושב איתמר שבשומרון.

הלוחמים הבחינו במסוק שחנה בשדה התעופה עטרות הסמוך למעבר קלנדיה. לצידו של המסוק אותרו שני חשודים כשאחד מהם חשוד בהטסתו של המסוק ובהחזקתו.

עם מעצרו של החשוד שנחת במקום שלא כדין התברר שלחשוד אין כלל רישיון טייס וכי המסוק בלי רישוי ואישורים מתאימים. החשוד נעצר לחקירה ושוחרר בתנאים מגבילים. המסוק הוחרם.

בפעילות הכוחות הבוקר אותר האנגר ביישוב איתמר ובו מסוק נוסף ומטוס אולטרה לייט השייכים ככל הנראה לחשוד. כמו כן במקום אותר מה שנראה כמו שדה תעופה אלטרנטיבי ממנו היה על פי החשד ממריא לאוויר.

במשטרה אף מעריכים כי החשוד היה טס ללא כל תיאום עם רשות התעופה האזרחית. כאמור היום הוחרם מסוק נוסף ומטוסו צפוי להיות מוחרם בהמשך. החקירה נמשכת.

''בהתנהגותו סיכן החשוד כלי תעופה אזרחיים וצבאיים במרחב האווירי של ישראל בכך שעל פי החשד לא רק שטס ללא רישיון ועם כלי טייס שלא עומדים בקריטריונים הנדרשים אלא אף היה ממריא, טס ונוחת ללא כל אישור", אומרים במשטרה.

עו"ד נתי רום המייצג את החשוד מסר בתגובה, ''בלתי נתפס שלצורך יחסי ציבור משטרת ישראל עוברת על החוק, מדליפה חומרי חקירה, זאת על אף שהן בית משפט השלום הן בית משפט המחוזי קבעו כי העניין ידון בדלתיים סגורות.

''ולגוף העניין הרי שמדובר בנקמנות של משטרת ישראל במרשי. משטרת ישראל כבר סגרה 7 חקירות דומות נגד מרשי ואני מקווה שיחכימו לסגור גם חקירה זו. אנו סבורים שאכן הגיע הזמן להחיל ריבונות ובכלל זה את חוקי התעופה ביו"ש בהתאם לחוק הישראלי אך לצערנו זה עדיין לא המצב'', אמר עו"ד רום.