קורבין: לא למכור נשק לישראל בגלל עזה

ראש מפלגת הלייבור הבריטית דורש לשקול מחדש מכירת נשק לישראל בשל פעולותיה "הבלתי חוקיות ובלתי הומאניות".

גיא כהן , כ"ד בניסן תשע"ח

ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין
צילום: רויטרס

ראש מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, דרש לשקול מחדש מכירת נשק לישראל בשל פעולותיה "הבלתי חוקיות ובלתי הומאניות" נגד ערביי עזה שניסו לפרוץ את גדר הגבול.

סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי המסר של קורבין הוקרא בשבת בהפגנת תמיכה בפלשתינים, שנערכה מחוץ לבית ראש הממשלה ברחוב דאונינג, ופורסמה גם בעמוד הפייסבוק של קורבין.

"הריגתם ופציעתם של עוד מפגינים פלשתינים אתמול בעזה, ע"י כוחות ישראליים, היא שערורייה", נכתב בהודעה. "יש להם את הזכות למחות נגד תנאיהם הנוראיים והמשך המצור והכיבוש של אדמה פלשתינית, ובעד זכותם לשוב לבתיהם וזכותם להגדרה עצמית".

"ירי אש חיה אל תוך התקהלויות של אזרחים בלתי חמושים היא לא-חוקית ולא-הומאנית, ואין לסבול אותה", הוסיף קורבין. "על ממשלת בריטניה לתמוך בקריאתו של מזכ"ל האו"ם לערוך חקירה בינלאומית עצמאית בנושא הרג מפגינים בעזה, ולשקול מחדש את מכירתו של נשק שעלול להיות בו שימוש בניגוד לחוק הבינלאומי".

ראשי הקהילה היהודית בבריטניה הסכימו לפני כמה ימים לפגוש את קורבין כדי לדון בנושא האנטישמיות בתוך מפלגת הלייבור. זאת, למרות שקורבין השתתף ב"סדר פסח" אלטרנטיבי עם חברי קבוצת "ג'ודאס" היהודים-שמאלניים. לפני ארבעה חודשים, קראה הקבוצה למדינת ישראל "ערימת ביוב מסריחה שיש להיפטר ממנה".