בנט ללוחמי צה"ל:
תתעלמו מהמצקצקים באולפני החדשות

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט לא הופתע מתוצאות התחקיר שביצע מח"ט גולני בעקבות סרטון הצלף שעורר סערה תקשורתית בימים האחרונים.

אורלי הררי , כ"ח בניסן תשע"ח

חיילים בשטח הגבול
חיילים בשטח הגבול
צילום: דובר צה"ל

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט מתייחס לתוצאות התחקיר שביצע מח"ט גולני בעקבות סרטון הצלף שעורר סערה תקשורתית בימים האחרונים.

"אז אמנם חטפתי גינויים והרמות גבה כשהגנתי בתקשורת על הצלף כשהיו מי שהתחרו ביניהם מי ישמיץ אותו בצורה יותר משכנעת, אבל אנחנו לעולם לא נפקיר את החיילים שלנו. והנה התחקיר קובע בבירור: הלוחמים פעלו באופן מקצועי וערכי. ולא, אני לא מופתע מתוצאות התחקיר".

"אני מכיר את השטח ומכיר את החיילים שלנו וקובע שוב: אין שום צבא בעולם שמחבל שמתקרב עם חבריו המתפרעים מטרים מהגבול, יוצא, אחר ירי באוויר ואינספור הזהרות, רק עם כדור אחד מעל הקרסול.

רק דבר אחד בראיון כאב לי: כשמח״ט גולני מספר איך הצלפים שלו חזרו הביתה אחרי חמש שבתות רצופות שהיו בשטח וגילו שזה השיימינג שמחכה להם. לוחמים שלנו, המשיכו לשמור עלינו ללא חשש. תתעלמו מהמצקצקים באולפני החדשות. עם ישראל אוהב אתכם", דברי בנט.

בתוך כך גם היום הגיעו מאות מפגינים פלסטינים אל גבול רצועת עזה הניחו צמיגים ודגלי ישראל והעלו אותם באש, "משעות הבוקר מתקיימות הפרות סדר אלימות בחמישה מוקדים לאורך רצועת עזה בהן משתתפים כאלפי פלסטינים", נמסר מדובר צה"ל.

"בשעה האחרונה אירעו מספר ניסיונות לפגיעה במכשול הביטחוני ולחצייתו", נמסר. "כמו כן בוצעו מספר ניסיונות פיגוע בהם זריקת מטען, בקבוקי תבערה וחבלה במכשול בטחוני. כוחות צה"ל משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש. צה"ל לא יאפשר פגיעה בתשתיות הביטחון והגדר המגנות על אזרחי ישראל ויפעל מול מתפרעים אלימים ומחבלים המעורבים בכך".

במקביל הגיע היום יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, לגבול עזה. "זה השבוע השלישי שהחמאס מצעיד אזרחים אל הגדר העולם צריך לדעת שלא מדובר פה במחאה אזרחית אלא בארגון טרור נפשע שמשתמש בנשים וילדים כמגן אנושי", אמר. "צה"ל פועל מולו בנחרצות בנחישות ועל פי החוק הבין לאומי וחיילי צהל ומפקדיו צריכים לדעת שיש להם גיבוי מלא מאיתנו, יש לנו אמון מלא בהם ובדרך הפעולה שלהם".