אישום: הצטרף לדאע"ש ותכנן פיגוע בת"א

ערבי מיפו הואשם כי ניהל מגעים עם ארגון הטרור, ואף היחל להיערך על פי הוראתו לבצע פיגוע סמוך לבסיס הקריה

ערוץ 7 , ג' באייר תשע"ח

דאע"ש
דאע"ש
צילום: רויטרס

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה הבוקר (רביעי) כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד קאמל אבו עמארה, בן 19 מיפו, בגין מגע עם סוכן חוץ וחברות ופעילות בארגון טרור.

על פי כתב האישום, קיים הנאשם מגע מתמשך עם סוכני חוץ, תומכי וחברי ארגון דעא"ש, שהינו ארגון טרור. הנאשם הצטרף בעצמו כחבר הארגון באמצעות שליחת סרטון שבועת-אמונים לארגון לעומד בראשו, וכן פעל נמרצות לטובת הארגון ולקידום מטרותיו ובניסיון לגייס תומכים נוספים לארגון.

בבקשת המעצר נכתב כי "מעשיו של המשיב, המדברים בעד עצמם, מבססים באופן ברור ומובהק עילת מעצר של מסוכנות לביטחון המדינה ולביטחון הציבור. מסוכנותו של המשיב מתעצמת נוכח העובדה, כי פעל, על-פי הודאתו, הן מתוך הזדהות אידאולוגית עם ערכי ארגון הטרור ומטרותיו והן מתוך תחושת עוינות שפיתח כלפי אזרחי ישראל היהודים."

עוד נכתב כי "מעשיו של המשיב מוכיחים, כי התכוון להוציא לפועל בעצמו את מטרות ארגון הטרור, מעבר לפעילותו ברשת האינטרנט, הן בכך שהחל להיערך לביצוע "נפיר" – מעבר לשטח פעילות של הארגון והצטרפות ללוחמיו והן בכך שהביע תמיכה והבעת נכונות בפומבי לביצוע פיגוע נגד חיילים בסמוך לבסיס 'הקריה' בתל-אביב, באמצעות חגורת-נפץ או באמצעות ירי מרכב נוסע"