עליהום על כנס הרבנים

ארגוני נשים, תנועות שמאל ועיתונאים הפעילו לחץ כבד על עיריית ירושלים בניסיון לחבל בכנס הרבנים המתוכנן בשבוע הבא בבירה.

עוזי ברוך , י"ז באייר תשע"ח

רבנים מהציונות הדתית
רבנים מהציונות הדתית
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מתקפה חריפה על כנס רבני הציונות הדתית המתוכנן ביום חמישי הבא בירושלים.

מדובר במפגן אחדות שבמהלכו ידונו הרבנים בנושאים רבים שנמצאים בסדר יומה של מדינת ישראל, עם דגש על נושאים שקשורים לדת ומדינה.

ארגוני שמאל, ארגוני נשים ועיתונאים הפעילו בימים האחרונים לחץ כבד על עיריית ירושלים כדי שלא תסייע תקציבית לכנס הרבנים משום שנשים לא משולבות בו.

עיריית ירושלים הסבירה כי מדובר בכנס רבנים שמשום אופיו הדתי של הכנס לא ניתן לכפות על משתתפיו ישיבה משותפת עם נשים.

אתמול הודיעה עיריית ירושלים כי בכוונתה להיכנע לארגונים ולהפסיק את התמיכה הכספית אם לא ינאמו בכנס הרבנים גם נשים. לערוץ 7 נודע הבוקר (רביעי) כי חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' פנה לשרת המשפטים איילת שקד והיא טיפלה בנושא מול היועץ המשפטי ומול ראש העירייה שהורה לבטל את התנאים שהוצבו למארגני הכנס.

גם חברי מועצת עיריית ירושלים חגית משה ואריה קינג ביקשו מראש העיר לבלום את הניסיון לפגוע בכנס הרבנים.

נציין כי בניגוד למקרה דומה בעבר, הפעם בחרה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר שלא להתערב בכנס הרבנים המתוכנן. עוד נזכיר כי בעבר הורה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, למשנים שלו כי חוות דעת בנושאים רגישים ובנושאי דת ומדינה ייעשו רק בתיאום עמו.

גורם המעורב בכנס אמר הבוקר "בימים האחרונים אנחנו מסבירים לעיריית ירושלים כי מדובר בכנס רבנים המבקשים לקיים דיונים הלכתיים. מקומן של הנשים הוא בכנס הנשים שיתקיים בירושלים על אותם נושאים ונשמח לשלב בו נשים מכל הקשת הפוליטית", הסביר הגורם.