"כולכם יודעים שאיראן משקרת"

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, נפגש עם שגרירי האיחוד האירופי. "פעלו להוצאת חיזבאללה מחוץ לחוק"

ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"ח

לפיד עם שגרירי האיחוד
לפיד עם שגרירי האיחוד
צילום: דוברות יש עתיד

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, נפגש היום (חמישי) עם שגרירי האיחוד האירופי לדיון שעסק באתגרים הביטחוניים של ישראל ובהסכם הגרעין שעומד למבחן.

לפיד הדגיש בפני השגרירים כי איראן היא לא בעיה רק של מדינת ישראל אלא של הקהילה הבינלאומית כולה. "איראן משקרת לאורך כל הדרך. הם טענו מול כל העולם שאין להם תכנית צבאית לנשק גרעיני וכולנו יודעים שזה היה שקר. זה יכול להיות סיוט של כל אחד מכם שיושב פה: משטר אסלאמי קיצוני שמחזיק בידיו יכולת גרעינית".

"הסכם הגרעין האיראני הוא רע. יש בו בעיות משמעותיות. צריך לייצר קואליציה בינלאומית כדי לפתור את הבעיות הרציניות שיש בהסכם הזה: הטילים הבליסטיים, תוקפו של ההסכם, ותמיכה איראנית בטרור, הוסיף לפיד.

לדבריו, ישראלית לא תהיה סבלנית אל מול נוכחות איראנית בסוריה. "צריך להבהיר לרוסיה שלא תהיה יציבות בסוריה כל עוד יש נוכחות איראנית. זה יכול להיות רק אחד מהשניים או סוריה יציבה או סוריה עם נוכחות איראנית. ישראל לא תהיה סבלנית אל מול נוכחות איראנית בסוריה ותעשה הכל ולמנוע זאת. אתם צריכים לדעת שאי יציבות בסוריה מתחילה אולי כבעיה של המזה"ת אבל מהר מאוד תהפוך להיות בעיה גדולה יותר של אירופה"

הוא התייחס גם למתרחש בגבול הדרומי והאשים את חמאס בהתססת האווירה. "חמאס משתמש בילדים ונשים כמגן אנושי. ישראל לא מעוניינת לפגוע בחפים מפשע אבל אין שום מדינה בעולם כולל אף אחת מהמדינות שלכם שהייתה מאפשרת למאות טרוריסטים לחדור לשטחה כדי לבצע פיגוע טרור ולפגוע באזרחים. הייתם נוהגים באותה הדרך בדיוק."

במהלך הדברים ביקש לפיד משגרירי האיחוד לפעול במדינות שלהם כדי להוביל מהלך שיוציא את חיזבאללה מחוץ לחוק. "כל עוד הזרוע המדינית של חיזבאללה לא מוגדרת באירופה כארגון טרור ממשיך חיזבאללה להעביר כספים לטרור ולגייס פעילים באירופה. הוצאת חיזבאללה מחוץ לחוק תאפשר לנו ולכוחות הבטחון לעצור את נתיב הכסף של חיזבאללה שמשמש אותם בין היתר לרכישת טילים ונשק שמופנים נגד ישראל".