נופש כשר בארץ ומחוץ לה

תנאי סף לקיום נופש כשר אינו דרישה שלא ניתן לקבל עליה מענה.

, כ"ד באייר תשע"ח

נופש
נופש
צילום: יח"צ

ההיפך הוא הנכון, ודאי כיום. היצע עשיר ביותר של עשרות אלפי יחידות נופש בכל רחבי הארץ ומאות אלפים בחו"ל מהווים מבחר עצום של חלופות. מלונות כשרים רבים ערוכים לקלוט קבוצות, משפחות, זוגות ואף יחידים. נופש לציבור הדתי והחרדי במקומות שניתן לשמור בהם כשרות ברמה הנדרשת והרצויה מוצע בכל רחבי הארץ, מצפונה עד דרומה.

איך מוצאים מלון כשר בחוץ לארץ?

חשוב לדעת כי רוב האנשים ברחבי העלם אינם שומרים על כשרות, מכאן הקושי למצור מלון כשר במדינות שמעבר לים. עם זאת, הקושי לא אמור להניא אתכם מיציאה לנופש בחו"ל- יש מי שישמחו לאתר עבורכם מלון כזה בכל מקום שתבחרו לנפוש ולטייל בו. יש בארץ חברות המתמחות במתן מידע נדרש לציבור דתי וחרדי על אודות מקומות כשרים בארץ ומחוץ לה, בעיקר כאלה המגישים אוכל כשר. נופש כשר בחו"ל אינו משאת נפש רחוקה, חלום שלא ניתן למימוש.

על מנת שניתן יהיה לשמור על כשרות מרבית ומיטבית בחול חשוב לברר ולוודא מבעוד מועד האם יש מעלית שבת במלון ובהעדרה – להזמין חדר בקומה נמוכה. אם יוצאים בקבוצה מאורגנת, קל יותר, כמובן, לקיים מניין בבית כנסת של הקהילה היהודית במקום שבו אתם שוהים בחו"ל. יש מי שעל מנת לא להיקלע למצב של אי ודאות, לוקחים עמם אוכל כשר מהארץ ובכך פוטרים עצמם מהצורך לחפש מסעדה המגישה אוכל כשר, שהסיכוי למציאתה אינו גבוה.

נופש בחו"ל- זמן איכות עם המשפחה

בחו"ל קל יותר להינתק מהשגרה, והרי ידוע כי הניתוק מהווה חלק בלתי נפרד מהאפשרות לבלות זמן איכות רגוע עם המשפחה. שהייה משותפת של בני המשפחה מחזקת את הלכידות, מאפשרת ליצור אינטימיות משפחתית. יש בארץ סוכנויות נסיעות וחברות המכירות היטב את דרישות המגזר הדתי בכלל והחרדי בפרט. היתרון של השירות שלהן הוא בהצעות של חבילות נופש מלאות.

כשרות לא אמורה להוות מכשול או אף גורם לאי האפשרות לצאת לחופשה ולנופש מחוץ לארץ. כאשר נפטר תחום המזון והתנאים הפיסיים שאינם מחייבים חילול שבת, כמו, לדוגמה, העדר צורך בשימוש במעלית, שאר התשתיות מתאימות מכל בחינה לבילוי של משפחות דתיות המקפידות על כשרות

הציבור הדתי רגיל ואוהב לצאת לטיולים, לחופשות ולנופשים בארץ ובחו"ל. הביקוש הגדול יוצר היצע, וכך נתן לתכנן נופש מבעוד מועד ולקבל מענה על דרישות הסף החיוניות של שומרי הכשרות. העובדה כי כמות הולכת וגדלה מדי שנה של אנשים הנמנים עם המגזר הדתי יוצאים בהמוניהם לנופשים בארץ ובחו"ל מעידה על כך שסוגיית הכשרות אינה מהווה כלל ועיקר מכשול.

צימרים כשרים

בשנים האחרונות גובר הביקוש לנופשים במתחמי אירוח כפריים בכלל ובצימרים בפרט. יש צימרים ייחודיים וייעודיים לציבור מהמגזר הדתי. האוכל המוגש כשר למהדרין, השבת נשמרת במלואה ובקפידה, אפשרויות הבילוי המצומצמות בשבת אינן מהוות מגבלה היות שניתן לנוח ולהירגע ואף לערוך טיולים ברגל. עבור הציבור הדתי די בכך. עשרות אלפי צימרים מצפון הארץ לדרומה מציעים חוויית נופש מהנה. נופש כשר בצימר הוא בחירה טבעית ומועדפת על משפחות רבות.

בשורה התחתונה: מתחמי אירוח רבים מזמנים לציבור הדתי אפשרות לשהות ולבלות בהם בנחת ובנעימים, תוך כדי שמירה על כשרות בכל ימי השבוע בכלל ובסופו בפרט. יצירת קשר מהיר וקל עם אנשי מקצוע העוסקים בתחום תיירות פנים וחוץ ואף חיפוש עצמאי בגוגל מאפשרים למצוא שפע של מקומות לנופש כשר.