מחר: 'מחאה שקטה' של יהודי יוון

הקונגרס היהודי העולמי מפציר באנשים ברחבי העולם לתמוך בקהילה היהודית ביוון: "אין מקום בחברה היוונית לאנטישמיות".

ניצן קידר , כ"ז באייר תשע"ח

יוון
יוון
צילום: אייסטוק

הקהילה היהודית באתונה, שסבלה באחרונה ממספר גילויי אנטישמיות כולל חילול קברים בבית העלמין היהודי בשבוע שעבר, תצא מחר (ראשון) במה שהוגדר 'מחאה שקטה' בה יסייעו גם גורמי ממשלה.

הקונגרס היהודי העולמי יקח חלק במחאה וכן יצא בקמפיין מדיה חברתית להעלאת המודעות לתופעות האנטישמיות החוזרות ביוון, ומפציר באנשים מרחבי העולם לתמוך בקהילה.

"הקונגרס היהודי העולמי מתעב את המעשה המבזה והפחדני של חילול רכוש יהודי, ועומד לצד הקהילה היהודית המקומית בבקשה כלפי יחידים, ארגונים ורשויות הציבור להפגין בכל דרך אפשרית כי אין מקום לאנטישמיות בחברה היוונית," אומר מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר. "לא יעלה על הדעת כי גם היום, האנטישמיות ביוון עדיין קיימת. אנחנו לא יכולים לעמוד בשתיקה כשהשנאה נמשכת ללא הפסקה."

"יוון הייתה פעם בית לקהילה יהודית חזקה ומשפיעה, אשר כמעט הושמדה לחלוטין בשואה. הקהילה שנותרה היום היא אומנם קהילה קטנה אך תוססת אשר לרוע המזל יודעת לא מעט הפגנות אנטישמיות. כל אזרח יווני זכאי להגנה מלאה מממשלתו. אנו מודים לראש עיריית אתונה, ג'ורג'יס קאמיניס, על כך שגינה בפומבי את המעשה האנטישמי, ודרש מפוליטיקאים ורשויות נוספות ללכת בעקבותיו," הוסיף זינגר.