תמונת השגריר מעוררת זעם בשמאל

שגריר ארה"ב בישראל צולם במהלך סיור בבני ברק, כשלצידו תמונה שבה נראה הר הבית ועליו בית המקדש. השגרירות: פרידמן לא היה מודע.

ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ח | עודכן: 08:44

השגריר, התמונה והסערה
השגריר, התמונה והסערה
צילום: ישראל כהן, כיכר השבת

הרשתות החברתיות סוערות בעקבות תמונה שפורסמה הערב (שלישי) ובה נראה שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, כשהוא עומד לצד תמונה של הר הבית ועליו בית המקדש במקום כיפת הסלע.

התמונה, שבה הוחלף המסגד באמצעות תוכנת עריכה דיגיטלית באיור של בית המקדש, הוענקה לשגריר במחטף במהלך סיור בארגון "אחיה" בעיר בני ברק.

פרסום התמונה באתר החרדי "כיכר השבת" עורר זעם בקרב פעילי שמאל ברשתות החברתיות, ואף הפך בכמה אתרים לאייטם תקשורתי.

שגרירות ארה"ב בישראל הגיבה לסערה והדגישה כי האירוע לא מעיד על כל שינוי במדיניות ארה"ב בנוגע להר הבית.

"השגריר פרידמן לא היה מודע לשינוי שנעשה בתמונה שניתנה לו והתאכזב מאוד מכך שמישהו ניצל את ביקורו בבני ברק כדי לייצר מחלוקת", נמסר, "מדיניות ארה"ב ברורה לחלוטין: אנו תומכים בסטטוס קוו בהר הבית"

בארגון שבו ביקר פרידמן התנצלו על האירוע ומסרו, "הנהלת ארגון אחיה מבקשים להתנצל בפני שגריר ארה"ב בישראל מר דוד פרידמן ושגרירות ארה"ב בישראל. איש צוות מטעם ארגון אחיה הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר".

"ברצוננו להודות לשגריר מר דוד פרידמן ואנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור באחיה כדי להאיר את עבודה החשובה שמשנה חיים שאנו עושים. לצערנו כל האירוע נפגע על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנחנו רוצים שוב להודות לשגריר על הזמן שלו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע", הוסיפו בארגון.