צה"ל תקף מטרות של חמאס בעזה

מטוסי קרב תקפו תשתית טרור תת-קרקעית של חמאס ושתי מטרות טרור של הכוח הימי של הארגון.

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ח | עודכן: 04:32

תקיפה בעזה (ארכיון)
תקיפה בעזה (ארכיון)
Reuters

צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב תשתית טרור תת-קרקעית של ארגון חמאס בצפון רצועת עזה. כמו כן, הותקפו שתי מטרות טרור של הכוח הימי של חמאס.

"התקיפות בוצעו בתגובה להצתת עמדה צבאית בשטח ישראל ולאור ניסיונות ההעברה של רחפנים ועפיפונים לשטח ישראל לצורכי טרור והבערת שטחים", נמסר מדובר צה"ל.

עוד נמסר כי צה"ל "רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל תוך איום על ביטחון התושבים והחיילים, ונחוש להמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה מעל ומתחת לקרקע, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המתבצעות מעזה כנגד אזרחי ישראל וריבונותה".

קודם לכן דיווחו כלי תקשורת פלסטינים כי צה"ל תקף שני מתקנים של המשטרה הימית בעזה. לפי הדיווחים, נשמעו פיצוצים מערבית לעיר עזה ואש פרצה במקום.

אתמול בבוקר חצו מחבלים פלסטינים מרצועת עזה את גדר המערכת מדרום לכיסופים שבעוטף עזה, והציתו עמדת צלפים של צה''ל שהיתה ממוקמת על סוללת עפר. לא היו נפגעים באירוע. בתגובה תקף טנק של צה''ל עמדת תצפית של חמאס בדרום רצועת עזה.

בהודעת דובר צה''ל נאמר כי ''התקיפה הינה תגובה להצתה של עמדה צבאית שנגרמה על ידי מספר מחבלים שחצו מרצועת עזה מוקדם יותר הבוקר. אין נפגעים. כוח צה"ל היה במעקב אחר האירוע מתחילתו''.

במקביל, רחפן שהטיסו פלסטינים חדר הבוקר לשטח ישראל מצפון רצועת עזה ונפל על הקרקע. הרחפן הועבר לבדיקה של צה"ל.