זעם פלסטיני: ''מתנחל טרוריסט"

יועצו של אבו מאזן תקף בחריפות את דיוויד פרידמן בעקבות פרסום תמונתו של פרידמן עומד לצד תצלום של הר הבית עם בית המקדש.

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ח

השגריר, התמונה והסערה
השגריר, התמונה והסערה
צילום: ישראל כהן, כיכר השבת

יועצו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, תקף בחריפות את שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, בעקבות תמונתו של פרידמן שפורסמה אתמול ובה נראה השגריר מקבל במתנה תמונה של ירושלים עם עיבוד של בית המקדש במקום מסגד אל אקצא.

על פי הדיווח בחדשות 2, היועץ כינה את פרידמן "מתנחל טרוריסט", ואמר כי "השגריר למדינת הכיבוש הופך לאבא הקיצוני של קיצוניות וגזענות. זו הסתה מקוממת של דיפלומט מוטה וקיצוני וקריאה מפורשת לטרור דתי. זהו תקדים מסוכן שמטרתו להצית סכסוכים".

הסערה התעוררה לאחר פרסום תמונה באתר "כיכר השבת" שבה נראה השגריר האמריקני מצולם כשהוא מקבל מתנה - תמונה של ירושלים העתיקה כשבמרכז התמונה, במקום מסגד אל אקצא ממוקם מבנה המדמה את בית המקדש.

שגרירות ארה"ב בישראל הגיבה לסערה והדגישה כי האירוע לא מעיד על כל שינוי במדיניות ארה"ב בנוגע להר הבית.

"השגריר פרידמן לא היה מודע לשינוי שנעשה בתמונה שניתנה לו והתאכזב מאוד מכך שמישהו ניצל את ביקורו בבני ברק כדי לייצר מחלוקת", נמסר, "מדיניות ארה"ב ברורה לחלוטין: אנו תומכים בסטטוס קוו בהר הבית"

בארגון שבו ביקר פרידמן התנצלו על האירוע ומסרו, "הנהלת ארגון אחיה מבקשים להתנצל בפני שגריר ארה"ב בישראל מר דוד פרידמן ושגרירות ארה"ב בישראל. איש צוות מטעם ארגון אחיה הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר".

"ברצוננו להודות לשגריר מר דוד פרידמן ואנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור באחיה כדי להאיר את עבודה החשובה שמשנה חיים שאנו עושים. לצערנו כל האירוע נפגע על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנחנו רוצים שוב להודות לשגריר על הזמן שלו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע", הוסיפו בארגון.