שערורייה על חשבון הציבור

במרכז ליב"ה זועמים על השידור בתאגיד "כאן" שבו השוו את הרב הראשי יצחק יוסף לנשיא איראן.

אורלי הררי , י"ד בסיון תשע"ח

הרב יוסף
הרב יוסף
צילום: יוני קמפינסקי

מרכז ליב"ה שיגר היום (שני) מכתב תלונה לתאגיד השידור הישראלי ''כאן'', בעקבות השידור שבו השוו את הרב הראשי יצחק יוסף לנשיא איראן חסן רוחאני.

"ברצוננו למחות בתוקף על שידור רעיון בלע שכזה. כל השוואה בין אדם מישראל לבין צורר יהודים כנשיא איראן היא חמורה ואינה מתקבלת בשום אופן, קל וחומר כשמדובר באישיות דתית רוחנית, גאון בתורה, מנהיג ציבור וסמל ציבורי ממלכתי כרב הראשי לישראל", כתבו אנשי ליב''ה לראשי התאגיד.

עוד נכתב כי ''הרב הראשי לישראל הוא הסמכות הדתית העליונה במדינת ישראל ועומד בראש גוף ממלכתי -ציבורי מטעם מדינת ישראל – ביזויו באופן פוגע וחמור כל כך הוא פגיעה בכבוד תלמיד חכם גדול בישראל, פגיעה בציבור הרחב הרואה אותו כמנהיג ופוסק, ופגיעה בסמל ממלכתי של מדינת ישראל".

בהמשך המכתב הסבירו אנשי ליב''ה כי "תאגיד השידור הציבורי הוא גוף ציבורי הממומן מכספי הציבור ומתיימר לייצג את ערכיו. בשידור קטע פוגעני ומבזה כזה – בוודאי שהוא נכשל כישלון חרוץ בהשגת ייעודו".

אורן הניג ממרכז ליב"ה מסר כי "לא יתכן שבתאגיד השידור הציבורי מבזים פעם אחר פעם את קודשי ישראל ואת הרבנות הראשית לישראל ואין פוצה פה, מישהו צריך לשים סוף לשערורייה הזו שגוף הממומן מכספי ציבור פוגע ברבנות הראשית - אחד המוסדות הציבוריים החשובים במדינה היהודית, בצורה מגמתית, פעם אחר פעם, ופוגע בכך גם ברוב הציבור במדינת ישראל".