גורם ביטחוני בכיר:
אם האש תתחדש - התקיפות בעזה יתגברו

לאחר לילה של תקיפות חיל האוויר בעזה, ישראל העבירה מסר לארגוני הטרור: אם האש תתחדש, ההתקפות על חמאס וגרורותיה יתגברו עוד יותר.

קובי פינקלר , ט"ז בסיון תשע"ח

מחבלים משגרים פצמ''ר מעזה
מחבלים משגרים פצמ''ר מעזה
Flash 90

גורם בכיר במערכת הביטחון התייחס הבוקר (רביעי) להסלמה ברצועת עזה שבשעות האחרונות ככל הנראה נרגעה, לנוכח הפסקת ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום.

"ישראל פועלת בחודשים האחרונים בעוצמה ובנחישות כנגד כל ניסיון להפר את ריבונותה או לפגוע בביטחון תושבי הדרום, ותמשיך לפעול בעוצמה כנגד כל ניסיון להפר את השקט", אמר הבכיר.

לדבריו, צה"ל הנחית בלילה האחרון מכה משמעותית בעזה, ותקף עשרות יעדי טרור של חמאס והג'יאהד האסלאמי. ''אנו פועלים באחריות ובשיקול דעת. משעות הבוקר נפסקה האש''.

''ישראל העבירה מסר שאם האש תתחדש, ההתקפות על חמאס וגרורותיה יתגברו עוד יותר. עכשיו המעשים יכריעו לאן פנינו", אמר הבכיר במערכת הביטחון.

מאז השעה שבע בבוקר לא שוגרו רקטות מעזה לעבר ישראל, לאחר 110 רקטות ופצמ"רים שנורו לעבר יישובי הדרום מאז יום שני בערב. 11 בני אדם נפגעו, ביניהם שלושה חיילים - אחד במצב בינוני ושניים קל.

הפלסטינים מעזה מורשים הבוקר לבצע דיג בחוף הים. צה''ל פתח את מעברי כרם שלום וארז לתנועת סחורות.

בתקיפות שביצע צה''ל ביממות האחרונות הושמדה מנהרת טרור שחדרה כ-900 מטר לתוך שטח ישראל, ועוד כ-70 מטרות טרור מסוגים שונים.

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט שביקר הבוקר (רביעי) במועצה האזורית שער הנגב, אמר כי "התפיסה שלי ביחס למערכה מול עזה: לעמוד כצוק איתן מול חמאס ולתת גב איתן לתושבי עוטף עזה. את זה בדיוק אנחנו עושים".

"אני יכול לדווח לכם שנכון לשעה זו כ- 75% מהתלמידים כבר הגיעו לבתי הספר בכלל מערכת החינוך ביישובי עוטף עזה. עבר על התושבים כאן לילה לא קל, כשבין חצות לשעות הבוקר המוקדמות הייתה שורה ארוכה של אזעקות צבע אדום ומעבר לממ"דים, גם אני ביליתי את הלילה בבית משפחה באחד מהישובים וחוויתי גם בעצמי את הלילה הלבן הזה, זה לא קל, ובכל זאת שלושת רבעי מהתלמידים נכון לשעה תשע ורבע כבר הגיעו לבתי הספר ואני מקווה שעוד יגיעו בהמשך".

"מה שאנחנו רואים בצד השני הוא לא במקרה. כל ההתחממות בצד העזתי היא לא מקרית והיא לא מקומית. המוח הוא מוח איראני והידיים ידי חמאס'', סיכם בנט.