לכבוש, להכריע ולחסל

ח"כ מוטי יוגב תומך בכיבוש מחודש של רצועת עזה אך יודע היטב שזו לא מדיניות נתניהו. "הגיע הזמן לפגוע בראשי החמאס".

חזקי ברוך , ט"ז בסיון תשע"ח

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: הלל מאיר/TPS

חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), מתייחס בערוץ 7 להסלמה בדרום שככל הנראה עומדת בפני סיום בעקבות הפסקת ירי הרקטות מרצועת עזה.

"ההסלמה של היומיים האחרונים בדרום היא לא עומדת בפני עצמה, אפשר לשים אותה בקונטקס הרחב של מאז התנתקות. אמרתי הבוקר לחבריי מהמחנה הציוני - אם לא תדעו להודות בטעות של ההתנתקות לא תגיעו לביטחון ויציבות", אמר יוגב לערוץ 7.

הוא מציע לכבוש את רצועת עזה, להכריע את חמאס ולחסל את ראשי ארגון הטרור. ''לשים שלטון אזרחי ולהתיישב שם כדי לשמור על יציבות וביטחון. זה החזון שלי ושל רבים כמוני אבל לא של מובילי המדיניות של מדינת ישראל. במציאות הנוכחית צריך להכריע את החמאס אבל לא כעת משום שיש לנו חזיתות נוספות כמו איראן וחיזבלאה, וצריך לעשות סדרי עדיפויות.

''במקום שבו הייתה התפתחות יחודית מאז צוק איתן וגם חמאס הצטרף לג'יהאד האיסלמי ולא ריסן אותו, זאת הסלמה והיה צריך לתת בראש יותר חזק. אבל במקום שבו המגמה הגנה על עוטף עזה וההתפתחות הישובים, מעדיפה מדינת ישראל לשחק את המשחק אבל לשמור על עליונות''.

ח"כ יוגב, אלוף משנה במילואים, מסביר כי איראן מעורבת לחלוטין בפעולות הטרור האחרונות נגד ישראל. "איראן קובעת גם לג'יהאד האיסלאמי וגם לחמאס וחלק מהטילים שנורו לישראל היו תוצרת איראן. ראש הממשלה יוצא לאירופה כדי לשים את המגרש העזתי במקומו ולתת את עיני העולם באיראן. יבוא יום ונטפל גם במגרש של עזה''.

לדברי יוגב, מוקדם להעריך האם סבב הלחימה בעזה מאחורינו. ''האינטרס של החמאס הוא להפסיק. יש כבר פגיעה בגן ילדים ובבית והמרחק מאובדן נפשות הוא נס. הגיע הזמן לפגוע בראשי החמאס ויפה שעה אחת קודם".