בקרוב: מועצה חדשה לרשות השנייה

לאחר שיגבש שר התקשורת רשימת מועמדים, יועברו השמות לאישורה של הוועדה לבדיקת מינויים בשירות המדינה, ולאחר מכן לאישור הממשלה.

חזקי ברוך , י"ז בסיון תשע"ח

יו''ר מועצת הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ'
יו''ר מועצת הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ'
פלאש 90

שר התקשורת, איוב קרא, החל בהליך היוועצות לקראת מינוייה של מועצה חדשה לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

לקראת פיזורה של מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו באוקטובר השנה, החל השר קרא בהליך היוועצות לשם מינויה של מועצה חדשה. הליך ההיוועצות הוא עם עשרות גופים ציבוריים על מנת לקבל שמות של מועמדותם למועצה החדשה.

הליך המינוי כולל מספר שלבים וכרוך בשני סבבי התייעצויות עם עשרות גופים ציבוריים מתחומי התרבות, האמנות, השפה, התקשורת ומוסדות שונים להשכלה גבוהה.

לאחר שיגבש השר רשימת מועמדים סופית, יועברו השמות לאישורה של הוועדה לבדיקת מינויים בשירות המדינה, ולאחר מכן לאישור הממשלה.

השר קרא אמר כי "בבואי למנות מועצה חדשה לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו עומדים לפני מספר עקרונות מנחים. חשוב שהמועצה תהייה מגוונת בהרכבה האנושי, תייצג נאמנה כמה שיותר זרמים בחברה הישראלית ותהווה פסיפס רחב של הקולות והצלילים הגלומים במדינה.

''כשר התקשורת, האינטרס הציבורי מחייב שמירה על הפלורליזם, הגיוון, ומתן במה לכל חלקי החברה הישראלית תוך עידוד חופש הביטוי, סובלנות והכלה. ולכן אני קורא לכל הגופים הציבוריים שאפנה אליהם להיענות לבקשתי ולשלוח שמות של מועמדים ראויים, על מנת למלא תפקיד חשוב זה", הוסיף קרא.