תלונה נגד מתקפת ברקו על סמוטריץ'

הראיון התקיף של ברקוביץ' ואסייג את ח"כ סמוטריץ' התגבש לתלונות של צופים. עיקר הטענה: תוקפנות וחובבנות. הרשות השנייה תפתח בבדיקה.

שמעון כהן , כ"א בסיון תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יצחק קלמן

הרשות השנייה תפתח בבדיקת טענות צופים על התנהלותם כמראיינים של אייל ברקוביץ' ואופירה אסייג בראיון עם חבר הכנת סמוטריץ', כך דיווח אתר 'וואלה'.

לא ברור אם הטענות שהועלו כאן, בערוץ 7, על התנהלותם של צמד המראיינים בראיון זה ובראיון שאחריו, ראיון בו התראיינה יו"ר מרצ, חברת הכנסת תמר זנדברג, הם שהובילו לתלונות שהוגשו, אולם עיקרי הדברים שנכתבו בערוץ 7 אתמול מופיעים בטענות. בין השאר מדובר באופן בו לא איפשרו השניים לסמוטריץ' להשיב, בהתנפלותו של ברקוביץ' על הנייר אותו החזיק סמוטריץ' וקריעתו, ובעיקר בכך שברקוביץ' לא ידע שהמרואיין שלפניו הוא חבר כנסת.

האתר מצטט מתלונות הצופים שהוגשו לרשות השנייה: "השניים פתחו בהתקפות קולניות, שיסעו את המרואיין, הכניסו דברים לפיו, דיברו ביחד באופן שאי אפשר לשמוע מה הם אומרים. בהתנהגותם פגעו בצופה במרואיין ובתרבות הדיבור בישראל. בהתלהמות שלהם אינם נותנים שירות לציבור אלא מזהמים את השיח הציבורי והופכים אותו לאלים יותר. מבצעים עבודה בלתי מקצועית מבזים את הבמה שהם מופקדים עליה והחמור מכל סותמים את הפה לנבחר ציבור שדעותיו שונות משלהם".

בתלונה אחרת נכתב על הרגע בו קרע ברקוביץ' את הדף אותו הביא עמו ברקוביץ': "ככה לא עושים לאורח ולא משנה מי האורח. גם אם זה היה חנין זועבי. בהמשך הראיון הוא אומר לו שיש לו פה גדול לא נותן לו להשלים משפט".

על ההפתעה שבה גילה ברקוביץ' שלפניו חבר כנסת כתב המתלונן: "בנוסף, ניכרה חובבנות גדולה בראיון למשל באמצע הראיון הוא אומר לו 'אתה גם חבר כנסת?', כאילו שהוא לא בדק בכלל מי המרואיין".

טענה נוספת שגם היא הובאה בערוץ 7 נגעה לראיון הנוסף אותו קיימו ברקוביץ' ואסייג עם חברת הכנסת זנדברג ונגעה לתצלום אותו הציג ברקוביץ' בפניה מבלי לדעת אם אכן מצולמת בו זנדברג כשהיא נוכחת בסוכת אבלים על מות מחבל או לא.

הצופה כתב בתלונתו: "בהמשך הוא ראיין את תמר זנדברג, הוציא איזה תמונה מפלאפון שחבר שלח לו ואמר לה 'זה מחבל או לא?'. אפס בדיקה מראש, אפס תחקירנות וחובבנות נטו. ככה לא אמורה להיראות תכנית בלי קשר לימין או שמאל. לאורך כל הראיון עם סמוטריץ היו בעיקר צעקות...".