הלחץ עבד: ארגנטינה לא תגיע

על פי הדיווחים, הלחץ הפוליטי והציבורי בארגנטינה נגד קיום המשחק בשבת מול נבחרת ישראל הביא להחלטה לבטל את משחק הראווה.

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ח

לא יגיע? ליאו מסי
לא יגיע? ליאו מסי
צילום: רויטרס

משחק הראווה שאמור היה להתקיים בשבת הקרובה באיצטדיון טדי בירושלים בין נבחרות ארגנטינה וישראל בכדורגל, בהשתתפות כוכב העל של ארגנטינה, ליאו מסי, יבוטל, כך מדווחים כלי תקשורת בארגנטינה.

על פי הדיווחים, ביטול המשחק מגיע כתוצאה מלחץ פלסטיני שבא לידי ביטוי בהפגנות בארגנטינה ובמחאה מול המקום בו קיימה נבחרת ארגנטינה את מחנה האימונים שלה בברצלונה.

יש לציין כי הלחץ הציבורי נגד קיום המשחק הגיע גם מישראל. ביום שישי האחרון פנה ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) לשגריר ארגנטינה בישראל וביקש ממנו כי ארצו תשקול מחדש את הופעת נבחרת ארגנטינה בירושלים.

"הדגשתי שהמשחק, בצל הרג הפלסטינים בעזה והעברת שגרירות ארה״ב לירושלים, שולח מסר מסוכן לממשלת ישראל, שהעולם מתעלם מההפרות הגסות של זכויות האדם שהיא מבצעת", אמר ג'בארין, "מסי אינו יכול להפנות עורף לקורבנות הפלסטיניים".

"אני מאוד מקווה שהגופים הרלוונטים בארגנטינה ישקלו מחדש לקיים המשחק כרגיל. אל תהסס לפנות אלי במקרה שתרצה לבדוק את הנושא, או כל נושא רלוונטי אחר, לעומק", הוסיף.

שרת התרבות מירי רגב פנתה לראש הממשלה נתניהו בבקשה שישוחח עם נשיא ארגנטינה ויבקש ממנו להתערב למניעת ביטול משחק הראווה בין נבחרות הכדורגל של שתי המדינות.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il