יוגב תקף, נציגי צה"ל והמנהל החרימו

נציגי צה"ל, משרד הביטחון והמנהל האזרחי לא התייצבו הבוקר לדיון בכנסת בנושא הטיפול באיכות הסביבה ביו"ש, לאחר שהותקפו בישיבה קודמת

ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ח

ביזיון הכנסת. מוטי יוגב
ביזיון הכנסת. מוטי יוגב
צילום: הלל מאיר/TPS

נציגי צה"ל, משרד הביטחון והמנהל האזרחי החרימו את ישיבת ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון בראשות חה"כ מוטי יוגב המתקיימת הבוקר (ראשון).

הרקע לצעד החריג הוא ביקורת חריפה שמתח עליהם ח"כ יוגב שבוע שעבר בנוגע להתנהלותם בנושא ההשתלטות הפלסטינית על שטחי c.

בפתח הישיבה הבוקר תקף יוגב את ההחרמה, "זה בזיון הכנסת, ובזיון אלו שהגיעו לישיבה. לפני כשעה הודיעו נציגי צה"ל והמנהל האזרחי כי אין בכוונתם להגיע לישיבת הוועדה. אנחנו מדינה שיש לה צבא ומנהל אזרחי ולא צבא שיש לו מדינה".

"אני מכבד ומעריך את שר הביטחון ואת נציגי צה"ל, והייתי עמהם בעוטף עזה ביום שישי עד שעתיים לפני כניסת השבת. אבל איש אינו חסין מביקורת עניינית", הוסיף יוגב.

לדבריו, "הדברים הללו יבוררו. זו אחריותינו ואחריות ועדת חוץ וביטחון וועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון. עניינה של הועדה היום, טיפול באיכות הסביבה ביו"ש, הינו עניין חוצה גבולות ונוגע ליהודים וערבים כאחד, וכן לישראלים הגרים מעבר לקו הירוק".

מלשכת שר הביטחון נמסר בתגובה: "שר הביטחון מגבה את צה"ל וקציניו. אסור להשלים עם המצב שבו קצינים במדים הם אוביקט להתקפות, להתנפלות ולהשתלחות בכלל ובטח שלא מצד חבר כנסת המכהן כיו״ר ועדה מכובדת. כינויו של המתפ"ש 'מתאם פעולות הפלסטינים' הינה אמירה חמורה הפוגעת בראש ובראשונה באלוף כמיל אבו רוקון, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, ובקציניו המשרתים נאמנה את ממשלת ישראל. ההתבטאויות הקשות נגד קציני צה"ל בוועדה לא במקומן. אפשר לתקוף את השר, את סגן השר או כל אחד אחר מהדרג המדיני אבל לא את נציגי צה"ל שלא יכולים להגיב".