השר כהן על ההרס: האבסורד זועק לשמיים

שר הכלכלה והתעשייה התייחס זועם על ההרס בנתיב האבות. "הארגונים הפרו פלסטיניים מנסים לתקוע מקלות בגלגלי ההתיישבות היהודית".

עוזי ברוך , כ"ט בסיון תשע"ח

שר הכלכלה, אלי כהן
שר הכלכלה, אלי כהן
צילום: אלירן אהרון

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן התייחס הערב (שלישי) להרס בנתיב האבות שבגוש עציון.

"15 בתים נהרסו היום. 15 משפחות עם ילדים וילדות אולצו לעזוב את הבית, את המקום בו גדלו, בו השקיעו ואותו טיפחו", אמר כהן.

"התחושות קשות במיוחד בגלל ההרגשה שהפינוי קרה לשווא- אף אחד לא ירוויח מהפינוי, מלבד ארגונים פרו פלסטיניים שהמניע שלהם הוא הרצון לשבש את חיי התושבים היהודים ביהודה ושומרון.

כל מי ששומע את הסיפור של נתיב האבות, מבין שהאבסורד זועק לשמיים- 15 בתים שלמים ייחרבו בגלל שבתצלום מלפני עשרות שנים נמצאה חתיכת קרקע מעובדת שעוברת בחדר השינה של הילדים באחד הבתים. לאותה קרקע מעובדת אפילו אין בעלים שהצליח להוכיח בעלות עליה ולכן אף אחד לא ייהנה מההרס", אמר כהן.

"את החלטות בג"ץ כמובן חייבים לכבד, אבל גם מותר לבקר. קשה לי להבין כיצד התקבל פסק דין שכזה ואני בטוח שבעתיד נראה יותר פסקי דין שבהם גם זכויות המתיישבים יעמדו אל מול עיניהם של השופטים. נתנחם בכך שמתוך חורבות בתי נתיב האבות ייבנו מאות בתים חדשים. על כל בית שייהרס- ייבנו עשרה!

הארגונים הפרו פלסטיניים מנסים לתקוע מקלות בגלגלי ההתיישבות היהודית אך זוהי הזדמנות להודות להם על כך שהם גורמים לנו להבין יותר ויותר את חשיבות הסדרת היישובים ביו"ש ובסופו של דבר תורמים להתחזקותם".