כחלון מסתבך עם הח״כים החרדים

שר האוצר כחלון פותח חזית מול המפלגות החרדיות בסוגיית חוק הגיוס, "גיוס החרדים צריך לענות על הצרכים של צה"ל - לא של הרבנים".

חזקי ברוך , ד' בתמוז תשע"ח

מוכן לבחירות. השר משה כחלון
מוכן לבחירות. השר משה כחלון
צילום: אנדי מקינטייר/TPS

שר האוצר משה כחלון טען הבוקר (ראשון) בראיון לגלי צה"ל כי למרות המתיחות סביב חוק הגיוס, "אנחנו לא במשבר קואליציוני".

כחלון הביע תמיכה בעמדת "ישראל ביתנו", לפיה יש לאשר את מתווה הגיוס שגובש בצוות המשותף לצה"ל ולמשרד הביטחון, "משרד הביטחון והצבא בנו תכנית טובה. גיוס החרדים צריך לענות על הצרכים של צה"ל - לא של הרבנים".

בהמשך השיחה ציין כחלון כי הוא ומפלגתו ערוכים לבחירות גם כעת, "אין שום סיבה לבחירות לפני נובמבר 2019, אבל אם ראש הממשלה יבקש - מפלגת כולנו מוכנה מהבחינה הטכנית והארגונית. סיימנו ליישם את רוב הבטחות הבחירות שלנו".

שר האוצר הבטיח לנסות ולמזער את עליות המחירים הצפויות של מספר מוצרי מזון: "כשמחיר הרולקס עולה, אפשר לחיות עם זה. כשמחיר האורז עולה, זו בעיה. לא הכל תלוי בנו, אבל אנחנו נראה מאיפה מגיעה הבעיה וננסה לעצור אותה - אני לא רוצה שמחירי האורז יעלו".

לקראת סיום השיחה התייחס כחלון להתמשכות טרור העפיפונים, "אתמול היה אחד הימים הקשים ביותר בעוטף עזה. אני רואה דין משגר קסאם כדין מפריח עפיפון - אבל צריך לתת לצה"ל לעשות את העבודה. הנחיתי את האוצר להעניק לחקלאים שמגישים בקשה לפיצוי 50% מהערכת הנזק שלהם - אוטומטית".