ארה"ב בדרך החוצה ממועצת זכויות האדם

מקורות אמריקניים מדווחים כי השגרירה באו"ם ומזכיר המדינה יודיעו על הפרישה וינמקו אותה בהתנהלות חד צדדית של המועצה כלפי ישראל.

ניצן קידר , ו' בתמוז תשע"ח

תודיע. היילי
תודיע. היילי
צילום: רויטרס

ארה"ב מתכוונת להודיע הלילה על החלטתה לפרוש ממועצת זכויות האדם של האו"ם, כך מדווחים מקורות אמריקניים.

הבית הלבן פרסם הודעה רשמית לפיה השגרירה באו"ם ניקי היילי ומזכיר המדינה מייק פומפאו יפרסמו במהלך הלילה הצהרה לתקשורת בנוגע למועצה, אבל סירבו לפרט את תוכן ההצהרה.

לפני כחודש הצביעה המועצה נגד ישראל ובעד הקמת ועדת חקירה לבדיקת תגובת צה"ל להתגרויות חמאס בגבול עזה. האמריקנים זעמו על ההצבעה ההיא ודיברו על חוסר הרלוונטיות והשיוויון במועצה.

במשרד החוץ פרסמו הודעה בה נאמר, "המועצה בעל רוב אנטי ישראלי אוטומטי בה שולטים הצביעות והאבסורד. תוצאות ועדת החקירה עליה החליטה המועצה ידועות מראש, והוכתבו בנוסח ההחלטה עצמה. ברור לכל שהמטרה של המועצה איננה חקר האמת, אלא פגיעה בזכותה של ישראל להגנה עצמית ודמוניזציה ייחודית למדינה היהודית".

"פעם אחר פעם המועצה מתעלמת מפגיעות אמיתיות בזכויות אדם בעולם. במקום זאת היא בוחרת לתקוף את הדמוקרטיה היחידה במזה"ת ומקבלת יותר החלטות נגד ישראל מאשר נגד כל מדינות העולם גם יחד. בניגוד גמור לטענות הנשמעות במועצה, הרוב המוחלט של ההרוגים בצד הפלסטיני הם פעילי חמאס, כפי שראשי ארגון הטרור אמרו בקולם", נאמר בתגובת משרד החוץ.

בשבועות האחרונים כבר דווח שהאמריקנים שוקלים את הפרישה ממועצת זכויות האדם, לאור החד צדדיות שלה נגד ישראל. נזכיר כי האמריקנים כבר עשו צעד דומה כשפרשו מאונסק"ו על רקע דומה.