בש"ס מברכים את בית המשפט

חברי הכנסת בסיעה פרסמו הודעות המברכות על החלטת בית המשפט המחוזי בת"א לאפשר קיום אירוע של חב"ד בהפרדה בכיכר רבין.

חזקי ברוך , י"א בתמוז תשע"ח

מברך. מלכיאלי
מברך. מלכיאלי
צילום: שלומי כהן, פלאש 90

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) בירך בצהריים (ראשון) על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב אשר אילץ את עיריית תל אביב לאפשר לחסידי חב"ד לערוך מחר אירוע בהפרדה מגדרית בכיכר רבין

"פסיקת בית המשפט לאשר את אירוע חב"ד בתל אביב, בהפרדה, היא פסיקה מבורכת. יש גבול לצביעות ולהתחסדות של יפי הנפש שכופים עלינו כפיה חילונית", אמר מלכיאלי.

ח"כ ינון אזולאי מש"ס הצטרף גם הוא לברכות על החלטת בית המשפט, "חולדאי קיבל היום שיעור בדמוקרטיה מבית המשפט שבפסיקתו התקדימית קבע שאין מקום לכפייה חילונית בעיר תל אביב".

נעמה זרביב, יו"ר ארגון שוברות שוויון בירכה אף היא על החלטת עיריית ת"א לחזור בה, ולאפשר הפרדה בין נשים וגברים באירוע "משיח בכיכר" שיתקיים מחר בת"א, בהתאם לרצון מארגני ומשתתפי האירוע.

"החלטתו החד צדדית של חולדאי בניגוד לעמדת הנשים המשתתפות באירוע ומבלי לשמוע אותן, היוותה פגיעה קשה בחופש הפרט שלהם להחליט מה טוב להן. אני מברכת על כך שהשופט קיבל את עמדתנו ודרש מהעירייה לאפשר את קיום ההפרדה באירוע זה", ציינה.

אולם, לדבריה "הסאגה הנוכחית הציפה בעיה עמוקה וחמורה שיש לה פנים רבות נוספות, הדבר ממחיש את חשיבות התאגדותן של נשים להשמיע את קולן כנגד מי שמנסים לכפות עליהן בכוח את עמדותיהם תוך שימוש ציני בביטויים 'זכויות אדם' ו'זכויות נשים'".