'אין ברירה, להרוס בתוך עזה ללא רחם'

השר לשעבר ויו"ר מפלגת "יחד": יש לתקוף בעזה במענה לעפיפונים כאילו היה מדובר ברקטות. תנועת 'יחד' תזכה בשמונה מנדטים.

אלירן אהרון , י"ג בתמוז תשע"ח

אלי ישי
אלי ישי
צילום: אלירן אהרון

ראש תנועת 'יחד', השר לשעבר אלי ישי, מתייחס בראיון לערוץ 7 להתמודדות עם טרור העפיפונים וקובע כי הגיעה העת לעבור מהצהרות ודיבורים למעשים.

"טרור העפיפונים כמוהו כטרור קסאמים ורקטות ולכן צריך לפעול נגד המשגרים, הרשות והחמאס ביד קשה. חבל שיתנו להם להתארגן ולהתעצם את זה ויאשרו מאוחר יותר את מה שהיו אמורים לאשר כעת".

לדברי ישי יש לתקוף בחריפות כאילו היה מדובר בירי רקטות, "הרס בתוך עזה ללא רחם כששולחים את האש הזו נגדנו הם צריכים לחטוף אש".

סוגיה נוספת לה התבקש להתייחס היא סוגיית ההתמודדות עם המסתננים הבלתי חוקיים לאור האופן בו מתנהל נשיא ארה"ב מול תופעת המהגרים. לטעמו של ישי ניתן ליישם תכנית שכזו גם בישראל אם רק נרצה. לדבריו הוא עצמו נהג באופן שכזה, אם כי בישראל ניתן למסתננים מענק הגירה הלמד על נקיטת דרך רגישה יותר מזו המתבצעת בארה"ב.

"אנחנו רוצים לאחד את המשפחות הללו בחזרה לחיק משפחתם בכל מדינה. להחזיר אותם עם המשחות לחיק משפחתם הרחבה יותר", אומר ישי ובאשר לתגובת בג"ץ למהלכי הממשלה קובע ישי כי גם בג"ץ בוחן את התנהלות ותגובת הממשלה, "האם היא מתרגשת מארגונים שונים או לא. בתקופתי הלכנו מולם ראש בראש בצורה תקיפה ורוב המסתננים עזבו מרצון. הם צריכים לראות ממשלה נחושה. האם הממשלה הנוכחית נחושה? לצערי לא".

על חקירות הגברת נתניהו אומר ישי כי הוא מאחל לה ש"תצא בצורה טובה ויתברר שהכול כלום ולא יהיה משפט, ואם כן, אני מאחל לה שתצא זכאית לחלוטין".

באשר לו עצמו והשיבה לזירה הפוליטית אומר ישי כי תנועתו תתמודד בבחירות לרשויות המקומיות בעשרות מקומות ברחבי הארץ. על האפשרות להצטרפות לש"ס אומר ישי כי תנועתו תרוץ באופן עצמאי ולכל אותם שחששו שהקול שלהם יילך לאיבוד ולכן לא הצביעו לתנועתו יעשו זאת מתוך ביטחון שהתנועה תצלח את אחוז החסימה ולטעמו אף תגיע לשמונה מנדטים.