"הפגין זלזול עמוק" וגרם למות הנהג

בית המשפט המחוזי גזר על פרחאן אלסאנע, תושב לקיה בן 29, שבע שנות מאסר בפועל לאחר שהואשם בהריגתו של אלחנן בצרי ז"ל.

ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ח

ארכיון
ארכיון
צילום: מד"א

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על פרחאן אלסאנע, תושב לקיה בן 29, שבע שנות מאסר בפועל, פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 15 שנים מיום שחרורו, ופיצוי כספי בסך 12 אלף ש''ח, לאחר שהורשע בעבירות הריגה, נהיגה ללא רישיון ונהיגה תחת השפעת סמים.

על פי כתב האישום, ב-11 באפריל 2017, בשעות הערב, נהג אלסאנע בטנדר של דודו בלא שיש בידיו רישיון נהיגה בתוקף. סמוך לשעה 4:30 לפנות בוקר, הגיע אלסאנע לקטע הכביש מס' 38 בין המושב מסילת-ציון למושב אשתאול.

במועד האמור, נערכו בכביש עבודות תשתית להרחבת הכביש. במסגרת זו, תוחם הכביש בשוליו בגדר ארעית העשויה מבטון, המורכבת מרכיבי בטון ניידים המחוברים זה לזה בתפסני מתכת.

אלסאנע נהג ברכב בדרך השירות ובשלב מסוים נעשתה דרך השירות צרה מכדי להמשיך בה בנסיעה. לאור זאת, ירד אלסאנע מהרכב, ניגש אל הגדר וניתק באמצעות צינור ברזל תפסני המתכת שמחברים בין מקטעי הגדר.

אלסאנע עלה לרכב ובאמצעותו דחף מספר פעמים את מקטעי הגדר אותם ניתק על מנת לפתוח פתח בגדר שיאפשר יציאה אל הכביש. לאחר מספר דחיפות הפיל אלסאנע את אחד ממקטעי הגדר על נתיב הנסיעה באופן שחסם את רובו.

לאחר מכן, נהג ש.א. במשאית לכיוון בית שמש, בשלב מסוים עלתה המשאית על מקטע הגדר שהשאיר אלסאנע על נתיב הנסיעה. כתוצאה מכך, סטתה המשאית לנתיב הנגדי, והתנגשה חזיתית ברכב שנסע בנתיב הנגדי ובו נהג אלחנן בצרי ז"ל.

כתוצאה מההתנגשות החזיתית, נפגע בצרי באורח אנוש, המשאית והרכב הפרטי סטו לנתיב הנגדי הימני, ופגעו בגדר הפרדה. בצרי נותר לכוד בתוך הרכב ומצא את מותו במקום.

השופט קבע בגזר הדין כי "הנאשם הניח בשעת לילה במרכזו של כביש בין עירוני מכשול כבד אשר חסם כמעט את כל נתיב הנסיעה. ועל כן הפגין זלזול עמוק בשלום חיי המשתמשים בדרך".

בנוסף, קבע בית המשפט כי "הנאשם אמנם לא חפץ בקיומה של התוצאה המזיקה, ברם לנאשם לא הייתה שום סיבה סבירה להאמין כי הצבת המכשול הבלתי עביר לא תגרום לתאונה".