הפריעו לשוטרים והורחקו מהר הבית

ארבע הבנות שנעצרו בשערי הר הבית וסירבו לחתום על תנאי ערבות, שוחררו לאחר שני לילות במעצר ללא ערבות. הן הורחקו משטח ההר ל-30 יום.

ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ח

הר הבית
הר הבית
צילום: מתי עמר/TPS

ארבע הבנות שנעצרו ביום שני בעת שהתפללו בשערי הר הבית שוחררו היום (רביעי) ממעצר. שחרורן התאפשר לאחר שבית משפט השלום בירושלים ביטל את תנאי חתימת הערבות בגינן אך הרחיק אותן משטח ההר למשך 30 יום.

נזכיר כי הבנות יכלו להשתחרר שעות ספורות לאחר מעצרן, מיד לאחר שנחקרו, אך הן סירבו לחתום על תנאי הערבות, אשר מרחיקים אותן ממבואות הר הבית ונשארו כמחאה במעצר. גם אתמול, סירבו הבנות לחתום על התנאים אשר קבע בית המשפט והושארו לילה נוסף במעצר.

הבנות הסבירו את סירובם להשתחרר בכך שלטענתן מדובר במעצר שווא "על רקע היותן יהודיות". הן הוסיפו כי התפללו בשערי הר הבית במקום בו התפילה מותרת, ולא הפריעו לאיש.

בארגון חוננו אשר מייצג את הנערות, ציינו כי הן נעצרו במקום אשר בתי המשפט קבעו במספר החלטות כי אין להגביל בו את חופש התנועה וחופש הפולחן של המתפללים היהודים.

מהמשטרה נמסר כי "בעקבות הפרת כללים בהר הבית והפרעה לבידוק הביטחוני ולאחר שהתבקשו לזוז לצד הדרך הבנות המשיכו בסירובן והמשיכו להפריע לשוטרים. כתוצאה מכך השוטרים נאלצו לעכבן. בסיום חקירתן חלקן סרבו לחתום על תנאי השחרור, והיום הובאו בפני בית המשפט".

"לאחר שבחן בית המשפט את חומר החקירה שהוצג לפניו על ידי נציג המשטרה, התקבלה החלטה על ידו להרחיקן למשך 30 יום מהמקום. משטרת ישראל פועלת ברחבי העיר העתיקה בכלל ובהר הבית בפרט תוך שמירה על הסדר הציבורי במקום לצד מכלול של איזונים הנעשים למען כלל התושבים והדתות השונות, לקיום חופש הפולחן הדתי. המשטרה תפעל בנחישות וללא פשרות נגד כל אדם שינסה להפר את הכללים הנהוגים במקום", לשון תגובת המשטרה.