"סגנון תוקפני ואלים - עם טעם רע"

נציב פניות הציבור ברשות השניה מותח ביקורת חריפה על אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בעקבות הראיון התוקפני שערכו עם ח"כ סמוטריץ'

ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ח

סגנון תוקפני ואלים. 'אופירה וברקו'
סגנון תוקפני ואלים. 'אופירה וברקו'
צילום: צילום מסך

נציב פניות הציבור ברשות השניה, דוד רגב, תוקף במילים חריפות ולא אופייניות את סגנון הראיון שערכו אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכניתם המשודרת בערוץ 12 עם ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

את הביקורת מביע רגב בתגובה לפניות רבות שקיבל בנושא, בין היתר מפעיל הימין שי גליק, בהן קבלו הפונים על הסגנון התוקפני במיוחד בו נערך הראיון עם חבר הכנסת.

בעקבות שלל הפניות פתחה נציבות פניות הציבור ברשות השנייה בבירור במהלכו פנתה לגורם המשדר.

מערוץ 12 נמסר, "במהלך הריאיון של מ"מ יו"ר הכנסת, ח"כ בצלאל סמוטריץ', הביעו המנחים דעתם על שורה של התבטאויות שנויות במחלוקות ("השוטרים אפסים", "נשים לא צריכות לשרת כטייסות, יש תפקידים לגברים ותפקידים לנשים"), וכן שורה ארוכה של התבטאויות קשות בשידור כנגד קהילת הלהט"ב, מהסוג שאינו מצופה מאדם הנושא בתפקיד ממלכתי כה בכיר. בתכניתם אופירה וברקוביץ מנהלים דיון ציבורי על נושאים רבים העומדים במוקד סדר היום הציבורי, מהזווית הייחודית שלהם ואין לראות בסגנון זה חוסר כבוד כלפי הציבור או כלפי המראיינים".

אולם, הנציב לא קיבל עמדה זו וציין, "אין חולק על כך כי מנחי התוכנית יכולים להביע את דעתם על ענייני היום. הם עושים זאת במסגרת חופש הביטוי והיצירה המוקנים להם ועל פי שיקול דעתם המקצועי. ואולם, הביקורת אינה על עצם הבעת הדעה, אלא על הדרך בה היא מובעת. לטעמי, הסגנון בו הביעו המנחים את עמדתם היה תוקפני ואלים ועם טעם רע. מוטב היה לו היו מביעים את עמדתם בדרך אחרת תוך כיבוד הצופים. העברתי את הערתך בצירוף הערתי זו לתשומת לב הגורם המשדר".