לאה גולדין לנתניהו:
תלמד מאבו מאזן לנהל משא ומתן

אמו של הדר גולדין הי"ד תוקפת את ראש הממשלה ודורשת ממנו להציב את השבת החיילים מעזה כתנאי מקדים לכל הסכם הנוגע לרצועה.

חזקי ברוך , כ"א בתמוז תשע"ח

לאה גולדין
לאה גולדין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ד״ר לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין הי"ד, תקפה היום (רביעי) את ראש הממשלה נתניהו וקראה לו ללמוד מיו״ר הרשות הפלסטינית כיצד לנהל משא ומתן.

״במהלך השבוע האחרון אנו מבינים שדווקא אבו מאזן מציב תנאי מקדים לגורמים הבינלאומיים שעוסקים במציאת פתרון הומניטארי לעזה של הורדת שלטון חמאס. אבל, נתניהו וממשלת ישראל לא מציבים את השבת החיילים כתנאי מקדים", אמרה גולדין.

''מועצת הביטחון של האו״ם והאיחוד האירופי כבר מבינים את זה, אבל ראש הממשלה שותק ולא עושה דבר״, הוסיפה האם השכולה בכנס השדולה להשבת החיילים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד, בראשות יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, וח"כ עמיר פרץ.

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) שהשתתפה בכנס השדולה, אמרה ״אני מסכימה שבגלל המצב בעזה קיימת עכשיו הזדמנות להחזיר את החיילים והאזרחים חזרה. הקבינט המדיני בטחוני עוסק בנושא הזה''.

שקד הבהירה כי ישראל מסרבת לתנאי המקדים שהציב חמאס - שחרור מחבלים. ''צריך לומר שאנחנו לא מסכימים להצעת חמאס שתנאי מקדים למו״מ הוא שחרור המחבלים ששוחררו בעסקת שליט ונאסרו מחדש במבצע שובו אחים״.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי אמרה בדיון השדולה להחזרת החיילים אורון שאול והדר גולדין הי"ד, כי אין לאפשר למדינות או לאו"ם להכניס ציוד הומניטרי לעזה כל עוד החיילים והאזרחים לא חוזרים הביתה.

''ישראל חייבת להציב לעצמה ולקהילה הבינלאומית את המשוואה הברורה - הומניטרי תמורת הומניטרי. אסור לאפשר כניסה של שום סיוע הומניטרי מאף מדינה ומהאו"ם, כל עוד החיילים והאזרחים הישראלים המוחזקים בעזה לא חוזרים הביתה", אמרה חברת הכנסת.

''אין לצפות שהעולם יעשה את זה בשבילנו, ישראל צריכה לפעול בעצמה בכל אחד מהגופים הבינלאומיים בעניין. אבל קודם כל אנחנו חייבים ליישם את המשוואה הזו במדיניות שלנו כלפי הרצועה'', הוסיפה מועלם.