נתניהו: תיק 4000 לא היה ולא נברא

לאחר החקירה נמסר מטעמו של ראש הממשלה נתניהו, "ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד".

חזקי ברוך , כ"ז בתמוז תשע"ח

ראש הממשלה נתניהו
ראש הממשלה נתניהו
צילום: הלל מאיר/TPS

המשטרה חקרה היום (שלישי) באזהרה במסגרת פרשה 4000 את ראש הממשלה נתניהו וכן את איש העסקים שאול אלוביץ', לשעבר בעל השליטה בחברת בזק.

לאחר החקירה נמסר מטעמו של ראש הממשלה נתניהו, "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד".

"להיפך, לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עויין באתר 'וואלה'. סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס", נמסר עוד.

בהודעה נאמר כי "גם הטענה על יחס מיוחד לאלוביץ' בעסקת בזק-יס היא מופרכת. ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת".

"אין מקרה אחד שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא", סיכם נתניהו.

בחדשות 2 דווח כי במקביל לחקירתם של נתניהו ואלוביץ מסרו מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, "עדות פתוחה" במשטרה במסגרת חקירת פרשה 4000.