מנהיג יהודי הותקף באירוע פוליטי

הידה פן קונינגספלד, מנהיג סטודנטים יהודיים בהולנד, טוען כי התוקף הוא עתונאי בריטי המקורב לקורבין.

גיא כהן , ג' באב תשע"ח

הולנד
הולנד
פלאש 90

ראש קבוצת סטודנטים יהודית בהולנד הותקף באירוע פוליטי של מפלגת העבודה ההולנדית, ולדבריו, התוקף הוא עתונאי המקורב לג'רמי קורבין, מנהיג מפלגת הלייבור הבריטית.

התקרית אירעה לפני שבוע וחצי, בזמן שקורבין ביקר בהולנד. לדברי סוכנות הידיעות JTA, פן קונינגספלד מסר למשטרה שהוא ושניים מחבריו נכחו באירוע שנערך לכבוד קורבין בהאג, והניפו כרזה גדולה עם סיסמה שמחתה על האנטישמיות במפלגת הלייבור הבריטית.

על הכרזה נכתב "לייבור – עבור הרוב, לא עבור היהודים". זהו משחק מילים על סיסמת הלייבור, כאשר המילה Jew, יהודי, מחליפה את המילה few, שפירושה "מעטים".

פן קונינגספלד טען ששלושה אנשים ניגשו אליו ואל חבריו ואחד מהם "היכה אותי בעורף בכוונה, באופן ברור ובכוח רב". המכה כאבה, הוסיף, אך הוא לא ביקש סיוע רפואי.

בסוף השבוע צייץ פן קונינגספלד כי התברר לו שהתוקף המרכזי היה פול מייסון, עתונאי ה-BBC לשעבר, ואחד מתומכי קורבין, אשר נשא דברים באירוע בהאג, ולו כ-500,000 עוקבים בטוויטר.

מייסון הכחיש את ההאשמה לחלוטין. "הטענות שנתתי למישהו אגרוף מומצאות, מגוחכות ונטולות ביסוס ראייתי", הסביר. לדבריו, הוא אכן ניגש אל שלושת המוחים והביע התנגדות לשלט. לדבריו, הוא חשב שמדובר בשלט אנטישמי שמישהו שתל כדי להביך את לייבור.