"ליברמן שר ביטחון חלש, נבוך ושקוף"

בבית היהודי משיבים למתקפה של שר הביטחון על שר החינוך, "בנט מוכן להיות הראשון שיתייצב לפוליגרף, השאלה אם ליברמן יהיה השני".

ערוץ 7 , ד' באב תשע"ח

ליברמן ובנט בימים טובים יותר
ליברמן ובנט בימים טובים יותר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נמשך העימות בין שרי הממשלה בעקבות הדיווח על העימות שהתרחש אתמול בישיבת הקבינט בין השר בנט לבין הרמטכ"ל גדי איזנקוט.

שר הביטחון ליברמן תקף הבוקר את בנט, בלי להזכירו בשמו, ואמר, "פוליטיקאי שעושה סיבוב על גבו של רמטכ"ל זה דבר שהוא הכי מגעיל".

בתגובה לדברים תקפו בבית היהודי את שר הביטחון, "ליברמן הוא שר ביטחון חלש, נבוך ושקוף. עדיף שיתמקד במיגור הטרור בדרום".

"בנט פנה לראש הממשלה לבצע פוליגרף על ההדלפה אמש, ומוכן להיות הראשון שיתייצב, השאלה אם ליברמן יהיה השני", ציינו בבית היהודי.

במפלגת "ישראל ביתנו" מסרו בתגובה למתקפה, "צר לנו שבעיצומה של לחימה, כששר הביטחון פועל להשבת השקט והביטחון, שר החינוך ומפלגתו החלו את מערכת הבחירות בקמפיין פוליטי להכפשת הרמטכ"ל ומערכת הביטחון. מפלגת ישראל ביתנו קוראת לבנט להתמקד בהכנת מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים ובשיפור התוצאות של תלמידי ישראל".

כאמור, במהלך ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שנערכה אתמול בקריה בתל אביב, נרשם עימות קצר בין שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) לרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט.

על פי הדיווח בחדשות 2, בנט תהה "מדוע לא לירות בכל מי שיורה נשק אווירי לעבר היישובים שלנו וגם לעבר החוליות? אין כל מניעה משפטית. למה לירות ליד ולא בהן? מדובר במחבלים לכל דבר".

הרמטכ"ל השיב, "אני לא חושב שלירות בנערים וילדים שלפעמים הם אלה שמשגרים את הבלונים והעפיפונים זה נכון".

בנט שאל "ואם מדובר בבוגר שמזוהה כבוגר?", והרמטכ"ל תהה "אתה מציע להפיל פצצה ממטוס על חוליות משגרי עפיפונים ובלונים?". בנט השיב "כן" והרמטכ"ל ענה לו "זה נוגד את עמדתי המבצעית והערכית".