השרה שקד:
אתמודד על ראשות הממשלה - רק אחרי בנט

"בנט ואני מסתדרים היטב", הבהירה שרת המשפטים. היא קראה לבצע פוליגרף לשרי הקבינט. "מי שהדליף לא צריך לשבת בקבינט יותר".

ערוץ 7 , ה' באב תשע"ח

השרה איילת שקד
השרה איילת שקד
צילום: Miriam Alster/Flash90

שרת המשפטים איילת שקד הבהירה הבוקר (שלישי) כי היא נשארת במפלגת הבית היהודי לצדו של יו"ר המפלגה ושר החינוך נפתלי בנט.

על רקע טענות ולפיהן גורמים בליכוד מנסים לסכסך בין בנט ושקד במטרה להזיק לבית היהודי אמרה שקד לגלי צה''ל כי היא נשארת בבית היהודי ואם תתמודד על ראשות הממשלה - זה יהיה רק אחרי חברהּ הקרוב ויושב הראש.

"בנט ואני מסתדרים היטב. הוא יודע שאני לא אפתיע אותו בצורה כזו או אחרת", אמרה שקד.

בדומה לראש מפלגתה, השרה שקד מציגה קו תקיף נגד ההדלפות מהקבינט. "צריך לעשות בדיקת פוליגרף - ככה נגלה פעם אחת ולתמיד מי מדליף, אחר כך כולם ישתקו".

"מי שהדליף לא צריך לשבת בקבינט יותר", הדגישה שקד וגיבתה גם את בנט בנושא הירי במפריחי העפיפונים, ממנו הסתייג בדיון בקבינט הרמטכ"ל איזנקוט.

אמש התייחס שר החינוך בנט לסקר שהעיד על כוחה הגובר של שרת המשפטים, ואמר לחדשות 2 "אני מאוד גאה באיילת, אבל אני לא בתחרות פופולריות. כשבחרתי שהיא תהיה שרת המשפטים אמרתי שיש בה יכולות והיא עושה עבודה טובה".

בנט נשאל על האפשרות ששקד תעבור לליכוד ותוביל את המפלגה ואמר, "יש בליכוד מי שמנסים לייצר הפרד ומשול. זה לא יצליח להם".

בנט התייחס גם לעימות עם הרמטכ״ל שדלף מישיבת הקבינט. "בקבינט מותר וחובה לנהל דין ודברים. אין אחידות ולא צריכה להיות אחידות. אני לא חותמת גומי. גם ב'צוק איתן' נלחמתי על עמדותיי וגם פה אלחם. הרמטכ"ל אמור לבצע, הוא לא מתווה. אנחנו צריכים לקבל החלטות בדרג המדיני. מישהו הדליף וזה חמור מאוד. צריך לטפל בזה מיד".

לדבריו, אסור שההסלמה בדרום תהפוך למלחמת התשה. "זה מצב שלא יכול להיות קביל ולכן הדרך היא בעוצמה חזקה אבל בתחבולה. אני עובד על תכנית לפירוז עזה באופן חד צדדי ופועל לקדם אותה", סיכם בנט.