רחוב אורי אורבך בירושלים

ועדת השמות העירונית אישרה קריאת רחוב על שמו של אורי אורבך ז"ל, ביוזמת המשנה לראש העיר דב קלמנוביץ'. ''חסרונו מורגש לכולנו''.

עדו בן פורת , ז' באב תשע"ח

ועדת השמות
ועדת השמות
צילום: דוברות

ועדת השמות העירונית של ירושלים, בראשות סגנית ראש העיר יעל ענתבי, אישרה היום (חמישי) קריאת רחוב על שמו של אורי אורבך ז"ל.

האישור לקריאת הרחוב על שמו של אורבך, בא בעקבות בקשה של המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ' (סיעת ''מאוחדים'').

"לא הרבה יודעים, אבל אורי החל את יצירותיו כסופר ופובליציסט בירושלים", אמר קלמנוביץ'. ''לי היה ברור ששמו של אורי צריך להיות מונצח בבירת ישראל לכן הגשתי לוועדה בקשה לקריאת שם על שמו. אורי עזב אותנו בהיותו צעיר וחסרונו מורגש לכלל החברה הישראלית ובפרט לציבור הדתי לאומי".

"אני רוצה להאמין שכאשר צעירים בירושלים יסתובבו ברחוב הקרוי על שמו של אורבך, הם יחקרו וילמדו מי היה ומה השאיר לנו לאחר שנפטר. אורי היה מנהיג ומורה דרך לרבים בציונות הדתית המשלבים עשייה ציבורית. לעיתים, כאשר אני צריך לקבל החלטה ציבורית, אני שואל את עצמי 'מה היה עושה אורי בסיטואציה כזו' ורק אז אני מקבל את ההחלטה", סיכם קלמנוביץ'.

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, אמר ''ועדת השמות בירושלים החליטה לקרוא לרחוב על שמו של אהובנו, אורי אורבך ז״ל. ‏מרגש ועצוב. ‏כמה אני מתגעגע לאורי שאיחד את כולנו: חילונים ודתיים, ימין ושמאל, צעירים וזקנים עם אהבה, הומור ושכל ישר''.