מסתמן: מועמד חרדי לראשות ירושלים

מזכירות אגודת ישראל בחרה בחבר המועצה יוסי דייטש למועמדה של אגודת ישראל לראשות העיר ירושלים.

חיים לב , י"ב באב תשע"ח

יוסי דייטש
יוסי דייטש
צילום: Flash 90

מזכירות אגודת ישראל הכריזה הערב (שלישי) על סגן ראש העיר ירושלים יוסי דייטש כמועמדה באופן פורמלי לראשות העיר ירושלים.

חברי המזכירות אף הסמיכו את דייטש לנהל משא ומתן עם קהלים נוספים, תוך חתירה לאחדות מלאה עם כל הקהלים השונים בעיר, ביניהם 'דגל התורה', ש"ס והציבור הדתי לאומי.

קודם כינוס הישיבה ביקרו סגני השרים יעקב ליצמן ומאיר פרוש יחד עם דייטש בבתיהם של האדמו"רים חברי מועצת גדולי התורה וקיבלו את ברכתם.

יו"ר מרכז אגודת ישראל בירושלים, סגן שר החינוך מאיר פרוש, אמר במהלך הישיבה כי "ברורה המציאות לפיה אגודת ישראל לבדה אינה יכולה לגייס את מירב הקולות. עלינו לפעול בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם סיעת 'דגל התורה', כפי שהלכנו יחדיו למערכות הבחירות כבר כמעט שלושים שנה בירושלים, בבני ברק ובכנסת.

''אני בטוח שגם הפעם נגיע להסכמה מלאה וכחטיבה אחת נגייס את תמיכתם של כל הציבורים שומרי התורה והמצוות בעיר", אמר פרוש.

דייטש עצמו אמר לאחר היבחרו פה אחד, "אני מודה לחברי על התמיכה בי. שיתוף הפעולה של סגני השרים ליצמן ופרוש והביקורים שערכנו אתמול יחדיו אצל חברי מועצת גדולי התורה, היכו גלים והביאו לאווירה של אחדות, שהציבור החרדי צמא לו כל כך.

''אני יוצא מכאן בקריאה לשותפינו הטבעיים דגל התורה להתאחד ולהתלכד איתנו יחד ולהביא ציבורים וקהלים נוספים. הערב אני רואה את פני הנוכחים כאן, אלו פנים של אנשים שאוהבים, שבאמת רוצים דבר אחד, רוצים לראות בטוב ירושלים", הוסיף.