רבי עקיבא היה משתמש בפייסבוק?

רב העיר צפת הרב שמואל אליהו בסרטון חדש ובו קריאה לרבנים "חובה להתאמץ ולהשתמש בכלי המדיה כדי ללמד תורה בהמון".

ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ח

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: איגוד רבני קהילות

הרב שמואל אליהו מפרסם סרטון חדש בו הוא מסביר את חשיבות לימוד התורה לרבים, וכיצד ביכולתנו לפעול כיום בעניין.

הסרטון נפתח בתיאור הוויכוח המפורסם בין רבי עקיבא לפפוס בן יהודה על לימוד התורה. רבי עקיבא עונה לפפוס במשל הדגים והמים - כשם שדגים אינם יכולים לשרוד ללא מים, כך ישראל אינם יכולים להתקיים ללא לימוד התורה.

הרב אליהו מדגיש כי הוויכוח המוזכר היה על הצורך ללמד תורה ברבים, "אין לעם ישראל חיים בלי זה", ובהמשך הוא מתאר כיצד רבי עקיבא מסר את נפשו על כך.

במהלך הדברים קורא הרב אליהו לרבנים ואנשי חינוך "לעשות כל מאמץ כדי שהתורה שאנחנו לומדים ומלמדים תהיה לימוד לרבים". הוא מתאר את המציאות התקשורתית כיום "יש היום ב"ה הרבה כלים, הרבה שיטות והרבה חוכמה איך להפוך כל לימוד תורה ללימוד תורה בהמון, בקהל גדול", ושב ומדגיש כי חובה להתאמץ על מנת שלימוד התורה יהיה "לימוד תורה בהמון".

הסרטון פורסם כחלק ממיזם "רו"ת – רוח ותקשורת" מבית איגוד רבני קהילות, במסגרתו יערך כנס מיוחד המיועד ל"רבנים ורבניות, מחנכים ומחנכות, ולכל מי שרוצה שהתורה שלו תוגש נכון, תעבור מסך ותיגע עמוק", כך לפי הגדרת מארגני הכנס. הכנס, שיתקיים במלון רמדה בירושלים בכ"ח באב, יעסוק בחשיבות הפצת מסרים תורניים בתקשורת ויתן כלים פרקטיים לכך.

מארגני הכנס הסבירו, "כנס רוח ותקשורת נולד מתוך הבנה שהמציאות הקיימת, בה היהדות והרבנים מודרים מהתקשורת, צריכה להשתנות. נגמר העידן בו הרשת והזירה התקשורתית מודרות מרבנים ומהאמירות הערכיות והפשוטות של היהדות. נשנה את המציאות, נביא את היהדות והתורה לקדמת במת התקשורת".