פיגוע רצחני בישוב אדם

נקבע מותו של הגבר בן ה-31 שנפצע אנוש בפיגוע הדקירה ביישוב אדם. באירוע נפצעו שני בני אדם נוספים, אחד באורח בינוני ואחד באורח קל.

עוזי ברוך , י"ד באב תשע"ח | עודכן: 01:02

בבית החולים הדסה הר הצופים נקבע הלילה מותו של הגבר בן ה-31 שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה בישוב אדם שבחבל בנימין.

שני פצועים נוספים מהפיגוע מאושפזים במצב בינוני וקל בבתי החולים הדסה ושערי צדק בירושלים.

מתחקיר ראשוני עולה כי המחבל חדר ליישוב לאחר שקפץ מעל גדר הביטחון. עם כניסתו לישוב דקר המחבל שני בני אדם בשעה שישבו מחוץ לבית.

שכן שהזדמן למקום ניגש אליהם בהנחה שמדובר בקטטה, ולאחר שנדקר בעצמו ירה בדוקר שלושה קליעים וחיסל אותו. לדברי עד ראייה, בשלב זה פגעה במחבל מכונית שעברה ברחוב.

תושבי הישוב התבקשו להסתגר בבתיהם עד תום הסריקות שביצעו כוחות הביטחון זאת מחשש למחבל נוסף. בעקבות הפיגוע הוחלט בצה"ל לתגבר את פיקוד המרכז בשני גדודים נוספים.

חובש רפואת חירום במד"א אוראל אסולין שהיה מהראשונים בזירה סיפר, "כשהגענו למקום הייתה המולה רבה. שני גברים שכבו על הכביש כשהם במצב קשה וסובלים מפצעי דקירות בפלג גופם העליון.

הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל עצירת דימומים והם פונו במהירות לבי"ח הדסה הר הצופים, במהלך הפינוי מצבו של אחד הפצועים הדרדר ובוצעו בו פעולות החייאה. בהמשך הגיע אלינו גבר נוסף כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפצע דקירה בגפיים, הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח והוא פונה גם כן לבי"ח כשמצבו קל יחד עם נפגעת חרדה".

הדוקר זוהה על ידי שרות הביטחון הכללי כמוחמד טארק דאר יוסף, בן 17 מהכפר הפלסטיני כובאר, אותו כפר ממנו יצא מבצע הטבח במשפחת סלומון בישוב נווה צוף בליל שבת לפני כשנה.

המחבל פרסם ציוץ אחרון בחשבון הטוויטר שלו, שעה לפני שיצא למסע הרצח. "למרות שהורגים אותם ולוקחים מהם אדמות בכוח, הפלסטינים שותקים ולא עושים דבר. מי שנושא נשק ורק יושב ומסתכל על מעשי הטבח, הוא הבוגד. למי שיש אקדח צריך לזכור שיש אויב אליו צריך לכוון את היריות ולא כלפי העם הפלסטיני".

"צריך לזכור שהילדים, הנשים והגברים בעזה סובלים מאד. הגיע הזמן למהפכה. חש להחזיר את עזה, את המוסלמים ואת התהילה שלהם ולהרחיק את החושך של היהודים מהעם הפלסטיני".

ראש מועצת בנימין אבי רואה התייחס לפיגוע באדם ואמר כי "לפני כשעה אירע פה פיגוע קרוב לרצחני של מפגע. כרגע אנחנו מתפללים לשלומם של הפצועים ולרפואתם. יש שמתזכרים אותנו שהמלחמה פה לא תמה ושכל מטרתם של שכנינו היא לפגוע ולרצוח יהודים וישראלים".

בדיוק לפני שנה התרחש הרצח המזעזע בישוב נווה צוף גם הוא בשטח המועצה האזורית מטה בנימין.

בפיגוע נרצחו שלושת בני המשפחה יוסי סלומון בן ה-70, ושני ילדיו בשנות ה-30 לחייהם - אלעד וחיה.

טובה, אשתו של יוסי, נפצעה גם היא בפיגוע באורח בינוני. אלעד הי"ד הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים שניצלו מהטבח, לאחר שאשתו נעלה אותם באחד מחדרי הבית.טוען....