התגובה לפיגוע: 400 יח"ד ביישוב אדם

שר הביטחון הודיע כי יקדם את בניית יחידות הדיור ואישורן בהליך מהיר ברשויות התכנון בתוך שבועות ספורים. "התשובה לטרור - התיישבות"

חזקי ברוך , ט"ו באב תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון, אביגדור ליברמן כותב הבוקר (שישי) בחשבון הטוויטר שלו בעקבות הפיגוע באדם כי "התשובה הטובה ביותר לטרור היא תנופת התיישבות ביהודה ושומרון".

"לכן הנחתי הבוקר לקדם תכנית להקמת 400 יחידות דיור בישוב אדם ולאשר אותה במוסדות התכנון כבר בשבועות הקרובים", כתב השר ליברמן.

נזכיר כי אמש קרא סגן ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, לבנות בתגובה לפיגוע. "בביישוב אדם יש למעלה מ-1,000 יח"ד הממתינות לאישור הדרג המדיני. אנו קוראים לראש הממשלה והשרים לאשר את כל יח"ד ביישוב אדם ושיווק של כל המגרשים הניתנים לשיווק עוד היום".

השר זאב אלקין קרא בעקבות פיגוע הדקירה אמש ביישוב אדם בו נרצח אדם אחד ונפצעו עוד שלושה, לטפל בהסתה הפלסטינית.

"בדומה ל-2015, יש לתודעה השלכה על מה שקורה. זה לא ארגון טרור מסודר. מה שקורה במערכת החינוך הפלסטינית ובדרשות במסגדים, צריך לעניין אותנו לא פחות מארגון טרור כזה או אחר", דברי השר לחדשות עשר.

שר המודיעין, ישראל כ"ץ, קרא לנקוט גם בצעדי חקיקה נגד הטרור. "אני קורא לראש הממשלה, זה הזמן לאפשר את קידום הצעת החוק שיזמתי לגירוש משפחות מחבלים, כאמצעי ההרתעה המשמעותי ביותר נגד טרור יחידים".

"יש לממש את החוק ולקזז מכספי הרשות הפלשתינית כל שקל המשולם על ידי אבו מאזן כתמריץ למשפחות המחבלים", דברי השר כ"ץ.