פניה לח"כים: פעלו לפינוי חאן אל אחמר

פעילי ליכוד מרכזיים קוראים לחברי הכנסת של המפלגה להפעיל את השפעתם כדי למנוע התקפלות של המדינה בנושא פינוי חאן אל אחמר.

ערוץ 7 , י"ח באב תשע"ח

"חאן אל אחמר" במיקומו הנוכחי
"חאן אל אחמר" במיקומו הנוכחי
צילום: רגבים

שופטי בג"ץ ידונו ביום רביעי הקרוב בנושא פינוי המאחז הפלסטיני הבלתי חוקי חאן אל אחמר, זאת בעקבות עתירה נוספת שהוגשה על ידי הפלסטינים.

לקראת הדיון יצאו פעילים מרכזיים וראשי סניפים בליכוד בקריאה לחברי הכנסת והשרים של המפלגה להפעיל את השפעתם ולהשמיע את קולם על מנת שראש הממשלה, שר הביטחון ושרת המשפטים יעמדו איתן בבג"ץ ולא יאפשרו התקפלות בפני עורכי הדין של הרשות הפלסטינית.

המכתב חתום בידי דוד שיין יו"ר צעירי הליכוד, אריאל מורלי מזכיר צעירי הליכוד, יוסי ורנובסקי, חבר ועד צעירי הליכוד, קטי שטרית, אלעד מלכא וצחי דיקשטיין יו"ר ועד מתיישבי שומרון וכן על ידי המטה הלאומי בליכוד, דרור בליכוד, הליברלים בליכוד, פורום ההתיישבות הצעירה, הליכוד שלי וסניפים נוספים.

בפניה לחברי הכנסת מדגישים החותמים כי מקרה "חאן אל אחמר" מהווה קו פרשת מים ומקרה בוחן מהותי בנושא הריבונות הישראלית וטומן בחובו אינטרסים אסטרטגיים של מדינת ישראל.

החותמים מדגישים כי העיקרון אותו טבע בג"ץ בעניין 'סופיות הדיון' בעתירות עמונה ונתיב האבות נרמס בעתירה הפלסטינית, "לאחר עשור של דיונים ועתירות, קבע בית המשפט בפסק דין חלוט כי אין עילה לעכב את הפינוי ואין וויכוח משפטי על אי-חוקיותו של המתחם. אלא שלמרות הכלל אותו קבע בית המשפט העליון בפינוי היישובים עמונה ונתיב האבות - עקרון סופיות הדיון, החליטה לאחרונה השופטת ברון לקבל ערב הפינוי, עתירה מופרכת נוספת אשר הוגשה בידי עו"ד המייצגים את הרשות הפלסטינית".

"אנו קוראים לכל חברי הליכוד וחברי הכנסת, להפעיל את השפעתכם ולהשמיע את קולכם, בעוצמה ובפומבי, על מנת שכבוד ראש הממשלה, שר הביטחון, שרת המשפטים, הפרקליטות והמנהל האזרחי, יקבלו גיבוי מלא עד הדיון בבג"ץ ולהביא לפינוי מיידי, כפי שתכננה המדינה". כותבים הפעילים ומסיימים, "למען הריבונות הישראלית, שלטון החוק ודין שווה לכולם".