לצאת לקרוז כשר: זה אפשרי?

קרוז הוא אחד הדרכים החווייתיות ביותר לנופש חלומי.

, י"ח באב תשע"ח

עושים חיים
עושים חיים
צילום: יח"צ

דמיינו לעצמכם אוניית פאר מאובזרת בכל הטוב שיש, חדרים נעימים, אטרקציות בסיפון, מופעי בידור מושקעים. הנאה בין שמיים למים לזוגות אוהבים, לחברים מגובשים או למשפחות שרוצות ליהנות ביחד.

כמובן שהאוכל המשובח הוא חלק בלתי נפרד מהצלחת הקרוז. הבעיה היא שכאשר שטים עם חברות זרות לא תמיד ניתן לסמוך על כך שתהיה בכלל אופציה של אוכל כשר או לפחות לא אוכל בכשרות המוכרת לכם. מדובר בהימור או במשהו שעשוי להעיב על הרוגע במהלך השייט.
לעומת זאת, כאשר שטים עם חברה ישראלית , אפשר בהחלט לדעת שהאוכל יהיה כשר ובכשרות ידועה. איך זה עובד? לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על כשרות בקרוז. לא תישארו רעבים לרגע...

בדקו את הכשרות
לפני שמזמינים הפלגה, חשוב לדעת באיזו השגחה ופיקוח האוכל. בחברת ממנו ספנות למשל האוכל בהפלגה כשר בהכשר ופיקוח מטעם הרב יצחק דיין, הרב הראשי של קהילת יהודי ג'נבה. אין צורך לחפש אופציות כשרות מחוץ לסיפון או להזמין מראש ובמיוחד אוכל כשר ולקבל אותו ארוז ולא תמיד בסטנדרטים הגבוהים להם קיוויתם – אפשר ליהנות מאוכל כשר איכותי, כמו כולם וליהנות ממנו בחדרי האוכל ובמסעדות של האונייה.

שטים על בטן מלאה
אף אחד לא רוצה להפליג רעב ולחכות לארוחה הבאה שהיא בערב או בבוקר. פנסיון מלא הוא סוד הקסם לחופשה משביעה. כדאי לבחור הפלגה שבעלות השייט מגלמת שלוש ארוחות ביום. כלומר, פנסיון מלא. בוקר, צהריים וערב. שלוש ארוחות שמוגשות בחדר אוכל בצורה מסודרת עם מגוון אלטרנטיבות של מטעמים חלביים/בשריים, תלוי בארוחה, שמבוססים על חומרי גלם טריים שנבחרו בקפידה, חלקם מוגשים לעיני הסועדים והכל בקומפוזיציה מעוררת תיאבון עם היצע עשיר של מטעמים, כך שגם הבררנים ימצאו מה לאכול ואפילו הילדים שלא תמיד פשוט לרצות אותם. הארוחות הכשרות מוגשות במתכונת של בופה, כך שכל שצריך זה לבחור ולאסוף את המטעמים הנבחרים וניתן כמובן למלא את הצלחת שוב ושוב עד ששבעתם. בין היתר, מחכים לכם בבופה שניצלים, צ'יפס, נקניקיות, סלטים מרעננים, מתאבנים, המבורגרים, גבינות איכותיות, מיץ סחוט, קפה ממכונה ועוד והכל בכמויות נדיבות תוצרת ידיו של שף האונייה המנצח על המטבח הכשר.

אוכל כשר בסיורי חוף
בהזמנת אחד ממגוון קרוזים לאירופה העגינה ביעדים השונים מבטיחה אף היא הכרות עם המקומות הקסומים שמחכים לכם מחוץ לאונייה. חופים מוזהבים, פארקי מים אטרקטיביים, מוזיאונים מרתקים, אוצרות ארכיאולוגיים. ניתן ליהנות מאוכל כשר ארוז מחדר האוכל לסיורי החוף או העגינות, כך שלא תצטרכו לחפש אלטרנטיבות כשרות (שקשה לעיתים למצוא) ביעדים עצמם ותוכלו לקחת טו גו אוכל מכשרות ידועה ולהתמקד בהנאה בסיורי החוף המאורגנים או בטיול העצמאי שלכם ביעדים.

עכשיו, שאתם רגועים בכל הנוגע לכשרות המזון, כל שנותר לכם זה לחפש את היעד המבוקש להפלגה.אפשר לבחור הפלגות נופש מחיפה ליוון היפה, איי יוון האקזוטיים, אירופה הקלאסית, קרוז קצר לסופ"ש חלומי או קרוז ארוך יותר עשיר בהפתעות וריגושים.

המאמר באדיבות חברת מנו ספנות בע"מ המציעה מגוון קרוזים לאירופה