יו"ר מועצת יש"ע: לא נסכים לאפליה

חננאל דורני פנה לשר הדתות בעקבות הסרת תושבי יהודה ושומרון מרשימת חברי האסיפה הבוחרת את מועצת הרבנות הראשית. המכתב המלא

ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ח

חננאל דורני
חננאל דורני
צילום: הלל מאיר/TPS

לכבוד
השר לשירותי דת
הרב דוד אזולאי

השבוע פורסם כי נציגי הרשויות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן לא נכללו בגוף הבוחר של מועצת הרבנות הראשית. אני רואה את חוסר הייצוג שיש לחצי מיליון תושבי מדינת ישראל בבחירת מועצת הרבנות הראשית בחומרה רבה.

מהלך זה הינו החרמה דה-פקטו של תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן אשר נותן דלק לכל מבקשי רעת ההתיישבות בארץ ובעולם. לא נסכים לאפליה כזאת של תושבינו, אשר הינם חלק בלתי נפרד מאזרחי מדינת ישראל.

הוראותיה של הרבנות הראשית מכובדות ביהודה ושומרון ונציגי הרבנות באזור נבחרים על ידי מועצת הרבנות. מצב בו אנו נבחרים על ידי המועצה, אך איננו יכולים להשמיע בה את קולנו הוא חרפה אשר יש לשים לה קץ.

להבנתנו, מצב זה היה ידוע כבר שנים רבות, אך מעולם לא הועלה על סדר היום ולא טופל כראוי. אחרי יותר מחמישים שנות התיישבות רבות מהמורות, אנו מוצאים כי יש פתרונות לכל בעיה.

אנו דורשים כי תורה על התיקונים הנדרשים במועצת הרבנות הראשית, על מנת לוודא שנציגי התושבים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ישבו בגוף הבוחר של מועצת הרבנות הראשית. אנו מניחים כי דבר זה לא נעשה על דעתך, אך משהתברר שכך הם פני הדברים, אנו מצפים כי תיכנס לעובי הקורה ותמנע מהגוף הבוחר להתכנס ללא תיקון העוולה.

על החתום
חננאל דורני
יו"ר מועצת יש"ע