פקחי מס הכנסה גילו "מכבסת פתקים"

מבקרי מס הכנסה שהגיעו לביקורת במכבסה ברחובות נדהמו לגלות מה באמת "מכבסים" במכבסה זו.

ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: iStock

מבקרי מס הכנסה שהגיעו לביקורת במכבסה ברחובות מצאו פתק ובו רישומים של הכנסות שלא נרשמו בספרי העסק.

אדם שהציג את עצמו כ"עובד במכבסה" אמר למבקרים "יכול להיות שזה של השכן שלי שהחליף אותי אתמול לשעה ויכול להיות שהוא זה שקיבל את הכסף ולא רשם, אני רק עובד פה".

ה"עובד" כנראה לא תיאר לעצמו שדבריו יבדקו מיידית, והמבקרים שהתקשרו ל"שכן" של בעל המכבסה, ששמו היה רשום באותו פתק, גילו להפתעתם שמי שהלכה למעשה מנהל את העסק שלהם הוא אותו "עובד" עמו הם שוחחו, שלדבריהם בשל היותו מוגבל בבנק, רשם את העסק על שמם.

בעל המכבסה הוזמן לחקירה במשרדי החקירות של מס הכנסה. המקרה אירע בזמן מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בערים רחובות, נס ציונה, יבנה, ראשון לציון וגן יבנה, אשר כלל 107 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 13% מבין העסקים שנבדקו לא נרשמו הכנסות כדין.

בעל מינימרקט בראשון לציון לא רשם בספרי העסק צ'קים בסך 1,350 ₪. בעל העסק טען להגנתו: "זה צ'ק ביטחון שגם אם אפקיד אותו הוא לא יכובד". מעצבת שיער ואיפור מראשון לציון, שלא רשמה הכנסות בסך 800 ₪ ששולמו על ידי אחת הלקוחות בעבור תסרוקת אמרה למבקרים: "הקבלות שלי בבית ולכן לא רשמתי".

בעל דוכן לאוכל דרוזי מנס ציונה בחר בהסבר דומה לכך שלא רשם את כל הכנסותיו מיום הביקורת: "לא הבאתי היום את הספרים ולכן רשמתי על דף".