המשטרה מנסה להשתיק חושף שחיתויות

עורך דינו של תנ"צ גיא ניר מספר על הדרישה לחקור קצינים בכירים בפרשת גל הירש. "המשטרה מנסה להשתיק את הסיפור. האמת תצא לאור".

ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ח

תת ניצב גיא ניר
תת ניצב גיא ניר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

תת ניצב גיא ניר פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה לחקור קצינים בכירים בפרשת גל הירש.

עו"ד מיכאל דבורין, עורך דינו של ניר, גלל את השתלשלות הפרשה בתוכניתם של אראל סג"ל ודוד ורטייהם ברדיו 103fm.

"ביום חמישי העניק שי ניצן גרסה שלישית או רביעית שונה בדיון ועדת הפנים בעניין הבדיקה שהובילה לחקירה נגד גל הירש. לטענתו הכל נעשה באישור ובסמכות של היועץ המשפטי וינשטיין, והוא זה שיפתח את החקירה.

כל אחד יכול להסיק לבד מהי האמת הפשוטה ומהו הפלפול. יותר מזה נגיד ששי ניצן מתייצב מבלי להציג אסמכתא כתובה שאותה החקירה השלישית באמת קיימת. למר ניר יש ראיות כי לא הייתה חקירה שלישית", אמר עו"ד דבורין והוסיף, "פנינו ליועץ המשפטי לממשלה בכדי לבקש ממנו שימנה מישהו או גוף בלתי תלוי שיוצגו מולו כל הראיות וכך יהיה ברור לכולם איך סוכל מינויו של גל הירש".

בהמשך טען עו"ד מיכאל דבורין, "המשטרה מנסה להשתיק את הסיפור הזה ולחסום את חושף השחיתויות תנ"צ גיא ניר, אדם שיש לו קבלות מפה עד רעננה, איש מדויק מאוד שעובד רק עם ראיות, ולא מבלבל את המוח. אם למשטרת ישראל יש מה להגיד או להראות אז בבקשה".

"יש לומר כי מבקר המדינה מוסמך לתת צו הגנה לחושפי שחיתויות הגנה, אבל לא לשוטרים. לכן תת ניצב ניר יקבל את צו ההגנה מבית משפט או מהיועץ המשפטי לממשלה, והחומרים יוצגו בפני הרשויות. מצער מאוד ששי ניצן שהוא חלק אחר של מערכת אכיפת החוק בחר את הצד של מני יצחקי למרות כל הראיות, אבל אני מבטיח לכם שהאמת תצא לאור".