משפחת גולדין עתרה לבג״צ נגד נתניהו

משפחתו של קצין צה״ל סגן הדר גולדין בעזה עתרה הבוקר לבג״צ נגד ראש הממשלה, "ממשלת ישראל הפכה את ועדת שו״ן לועדת ישראל-בלוף".

עוזי ברוך , ד' באלול תשע"ח

פרופ' שמחה ולאה גולדין
פרופ' שמחה ולאה גולדין
צילום: אלירן אהרון

לאחר שנה ושבעה חודשים שוועדת השרים של הקבינט לענייני שבויים ונעדרים לא התכנסה, לא קיימה דיונים ולא קיבלה החלטות, משפחתו של קצין צה״ל, סגן הדר גולדין, המוחזק בידי חמאס בעזה עתרה הבוקר לבג״צ נגד ראש הממשלה נתניהו והקבינט המדיני-בטחוני.

לטענת המשפחה הוועדה העוסקת בנושא לא התכנסה מאז ינואר 2017 ולא פגשה ועדכנה את לאה ושמחה גולדין מאז נובמבר 2016.

בעתירה מציינת המשפחה כי ועדת השרים המיוחדת לטיפול בנושא השבויים והנעדרים הוקמה על ידי הקבינט לפני למעלה משנתיים בישיבה שהתקיימה ב-30 ביוני 2016 זאת במסגרת אישור ההסכם שנחתם בין ממשלות ישראל וטורקיה. ועדה זו היא שהמליצה לקבינט המדיני-בטחוני לקבל בינואר 2017 שורה של החלטות שמטרתן להפעיל לחץ על חמאס.

משפחת גולדין מבקשת מבג״צ להוציא צו ביניים שימנע כל פעולה שעניינה קידום הסדר עם החמאס בעזה לפני שתכונס ועדת השרים לענייני שבויים ונעדרים ותדון בסוגיית השבת חיילי צה״ל והאזרחים הישראלים.

"העתירה אינה מכוונת כלפי החלטה מדינית כזו או אחרת, אלא רק לחדילה מכוונת של רה״מ מכינוס הוועדה שנועדה לדון בסוגייה שכרוכה בדיני נפשות. ממשלת ישראל הפכה את ועדת שו״ן לועדת ישראל-בלוף", נמסר.

ממשפחת גולדין נמסר "התברר לנו לאחרונה כי במסגרת האמירות החלולות כי הממשלה עושה כל שביכולתה כדי להשיב את הבנים מעזה אפילו הוועדה המיוחדת שמינה הקבינט, ובראשה עומד נתניהו, הפסיקה את פעילותה. אי כינוס הוועדה באופן שוטף ובמיוחד בתקופה זו שבה דנים בתנאי ההסדרה והכניעה לחמאס היא עוד הוכחה שהקבינט החליט לבגוד בערכי צה״ל ולהמשיך להפקיר את החיילים בעזה".