ליברמן מנסה להסביר

אחרי ההקלות על תושבי עזה ופתיחת מעבר כרם שלום, שר הביטחון טוען "אין שום הסכם. אני מנסה לתקוע טריז בין תושבי עזה לחמאס".

ערוץ 7 , ד' באלול תשע"ח

ליברמן
ליברמן
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן הציג הערב (רביעי) את המדיניות הביטחונית שלו מול רצועת עזה, והשיב לתוקפיו מימין הטוענים כי נכנע לחמאס.

"אין שום הסכם עם חמאס", אמר ליברמן בראיון למהדורה המרכזית בחדשות 2. "אני מנסה לתקוע טריז בין תושבי עזה לחמאס".

"המסר שלי חשוב והוא נקלט", אמר ליברמן. "אם יש שקט ביטחוני אתם מרוויחים ואם יש טרור אתם מפסידים. כרגע מה שחשוב זה לדבר ישירות עם תושבי עזה והם חייבים להפיל את שלטון חמאס. בזמן האחרון שקט כי מחקנו בניין של המשרד לביטחון פנים בעזה".

שר הביטחון התייחס למתקפה של שר החינוך נפתלי בנט נגד המחוות לחמאס. "העמיתים שלי מבקרים אותי ולכן זה סימן שאתה חזק ופועל נכון. אם הייתי חלש היו מתעלמים ממני", אמר ליברמן. "אני מוביל מדיניות ברורה. לא נפיל את חמאס באמצעות חיילים והקרבת כוחותינו. אנחנו צריכים להביא את תושבי עזה להכרה שזה בידיים שלהם להפיל את שלטון חמאס".

ליברמן התייחס למועמדותו של האלוף יאיר גולן לתפקיד הרמטכ"ל. "יש לציין שהוא שירת 36 שנים בצה"ל, נפצע והוביל חיילים בלבנון ובחומת מגן", אמר. ''הוא עשה דבר שלא ייעשה ואמר דברים מקוממים והתנצל על כך.

''פגשתי את כל הרמטכ"לים לשעבר ושרי ביטחון שאמרו שמתוך 4 המועמדים כולם ראויים לתפקיד ואני שמח שזה המצב - זאת היתה העמדה של כולם", סיפר שר הביטחון.