הדורס הפלסטיני הוסגר לישראל

הנהג הפלסטיני שדרס למוות את חווה רויזן ליד חוות גלעד הוסגר לידי מערכת הביטחון הישראלית.

עדו בן פורת , ח' באלול תשע"ח

זירת הדריסה
זירת הדריסה
צילום: רועי חדי

הנהג הפלסטיני שדרס למוות את חווה רויזן (42) סמוך לחוות גלעד בשומרון הוסגר אחר הצהריים (ראשון) לידי מערכת הביטחון בישראל.

רויזן נדרסה למוות ביום חמישי האחרון. כשעה לאחר האירוע הסגיר את עצמו הנהג לידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים והיום כאמור הועבר לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

למרות ההערכה של מערכת הביטחון שמדובר בתאונת דרכים, קרוביה של רויזן מהיישוב עמנואל בטוחים שמדובר בפיגוע טרור.

הנהג הפלסטיני טען שברח מהזירה כי פחד שיחסלו אותו. גם במועצה האזורית שומרון, שבתחומה נדרסה למוות האישה, סבורים כי מדובר בפיגוע לפחות עד שחקירת צה''ל והשב"כ תוכיח אחרת.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, תקף את אזלת ידן של הרשויות בכל הנוגע להסדרה הבטיחותית של הצומת שבו נהרגה רויזן. "הכתובת הייתה על הקיר", קבע דגן וסיפר כי כבר לפני ארבעה חודשים פנה למנהל האזרחי ולמשרד התחבורה, בדרישה להסדיר את הצומת.

בין השאר דרש דגן להציב תחנה במקום בטענה ש"המקום מסוכן בטיחותית ובטחונית". במכתב ששלח התריע דגן מפני פיגוע דריסה במקום או תאונה ודרש להציב מפרץ עצירה מסודר, תחנה הכוללת מיגון, ועצירה של קווי תחבורה ציבורית העוברים במקום.

הפנייה טרם נענתה ובמועצת שומרון מעריכים שהסיבה להתעלמות מהפנייה היא פוליטית. לדברי דגן, "מצער ששיקולים פוליטיים באים על חשבון חיי אדם. בין אם היה מדובר בפיגוע דריסה ובין אם היה מדובר בתאונה את חייה של חוה היה ניתן להציל. פעם אחר פעם התרענו וביקשנו להסדיר את הצומת. אולם שיקולים פוליטיים צרים גברו על השיקול של חיי אדם".

"צר לנו שמשפחתה של חוה ותושבי השומרון צריכים לשלם את המחיר על כך. אנחנו דורשים לשנות את הגישה בנושא הזה. ולהסדיר את הצומת כך שנמנע אסונות כאלו בעתיד", הוסיף דגן.