לחיל האוויר דרושה טייסת קרב של נשים

בואו נשים את הקלפים על השולחן: נשים טובות יותר בהכל, ובמיוחד בכל הקשור לקרביות. פרשנות

גיל רונן , י"ב באלול תשע"ח

מטוס F-16
מטוס F-16
פלאש 90

כמה כתבות פורסמו בעשר השנים האחרונות בתקשורת רחבת ההיקף, בעידודו וייזומו של צה"ל עצמו, לגבי קידומן של נשים בצבא? המספר עובר כבר את המאות ומתקרב לאלפים.

אתמול פורסם באתר חיל האוויר מאמר תחת הכותרת המאוד אובייקטיבית והלא מתלהבת, "מנהיגות נשית פורצת דרך".

הוא בישר כי לאחרונה נפגש מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, עם קבוצת מנהיגות נשית המורכבת מקצינות מצטיינות בדרגת סרן, אשר הציגו בפני האלוף "המלצות קונקרטיות לקידום השוויון המגדרי בחיל-האוויר".

קבוצת המנהיגות הנשית "הינה חלק מפרויקט המתקיים זו השנה השנייה בהשתתפות קצינות מצטיינות מכלל מערכי חיל-האוויר", התבשרנו. נו, אז אם כך, זה נראה כמו מהלך ספונטני לחלוטין, וברור שלא היתה שום בחישה של שום ארגון פוליטי, ודאי שלא מטעם קרנות מפוקפקות כלשהן. הכל טהור.

"הצבא לא פועל בוואקום והוא בבואה של החברה הישראלית במובנים רבים וגם בהקשר המגדרי. הצבא צריך להיות קטר ולא קרון ברכבת", דיקלם נורקין, שיודע מה הוא צריך לומר כדי למצוא חן. "תפקידנו כמפקדים הוא לנטוע בנערות, בחילות ובמפקדות בתחילת דרכן את תחושת המסוגלות ולהוות ראש החץ שיוביל את שארית המחנה".

אל מול מכונת התעמולה הפמיניסטית העשירה והמקצועית בצבא ובכלל, ניצב מחנה מדולדל, מדובלל, ולחלוטין חסר תקצוב, שזועק מדי פעם זעקה רפה בכלי התקשורת הקטנים שמאפשרים זאת. גם אנחנו חטאנו לא פעם בחטא זה.

אולם מגיע הרגע בו יש להכיר במציאות. הלובי שלהן שולטטטט!!, כמו שאומרים. אנחנו בקושי נשמעים.

אז הנה האמת, שהגיעה העת לומר אותה, לפחות בכל הקשור לחיל האוויר.

ברור כיום שנשים טובות יותר מגברים בכל דבר ועניין. במיוחד הדברים אמורים בלחימה. וקל וחומר שהם נכונים לגבי חיל האוויר.

אמנם יש למדינת ישראל כמה בעיות אחרות, אבל הן מתגמדות לעומת הצורך הציבורי בקידום נשים בחיל האוויר. חשוב מאוד לעסוק בקידום נשים בכל עת ובכל שעה, ולהכניס נשים לכל יחידה אפשרית ולכל תפקיד אפשרי – דווקא בחיל האוויר, משום היותו סמל לעליונות גברית ומקור גאווה מאצ'ואיסטית לאורך דורות.

ברור כיום – על סמך מחקרים, וגם על סמך מה שנקרא קומון סנס, או שכל ישר – שאם לחיל האוויר היתה טייסת קרב או שתיים על טהרת הנשים, לא היו מתרחשים אסונות כמו במלחמת יום כיפור, למשל. ברור שמה שחסר בצה"ל בכלל, ובחיל האוויר בפרט, זו רוח הקרב הנשית.

גבורה נשית, זה מה שמדינת ישראל צריכה. רק רוח נשית תשדר מול אויבינו את הקשיחות והעוצמה שירתיעו אותם מראש מלנסות להתעסק איתנו. רק קור רוח נשי תחת אש יצילו אותנו ברגעי המבחן.

וברור שכפי שאמר האלוף נורקין, שהחברה כולה חייבת ללמוד מחיל האוויר, וליישם את מהלך המנהיגות הנשית בכל הדרגים – כולל בכנסת ובבית ברחוב בלפור.

לפיכך יש לשמוח ולברך על כל אבן דרך בדרכו של הלובי הנשי לכיבוש חיל האוויר. כי ברור שזה העניין שצריך לעמוד כעת בראש האג'נדה הציבורית של מדינת ישראל. ונאמר אמן ואמן!

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.