דורס הנער מואשם בהריגה

כתב אישום הוגש נגד אלי בר זכאי שדרס למוות את אילון-שלו אמסלם בן ה-13 ופצע קשה את חברו בתל אביב, בזמן שנהג תחת השפעת אלכוהול.

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ח

אילון שלו-אמסלם
אילון שלו-אמסלם
צילום: באדיבות המשפחה

פרקליטות מחוז ת"א הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד נגד אלי בר זכאי, בן 23 מירושלים, המואשם בהריגת אילון-שלו אמסלם ז"ל בן ה-13 ופציעת חברו.

כתב האישום כולל עבירות של חבלה חמורה, נהיגה בשכרות, הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט וניסיון להשמדת ראיה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג, ב- 26.7.18, סיכמו הנאשם וחברו הלל דיוויס כי ייסעו יחדיו לבילוי באיזור המרכז, ברכב הרשום על שם אחיו של הנאשם, על מנת לבקר חבר משותף בדירתו בפתח תקווה.

"הנאשם והלל נסעו מירושלים לפתח תקווה, כאשר הנאשם נהג ברכב והלל ישב לצדו. בדרכם, רכשו השניים בקבוק וודקה "בלוגה", 6 פחיות משקה אנרגיה וסיגריות. בהמשך, הגיעו השניים לדירת החבר בפתח תקווה, שם שתה הנאשם לשוכרה לפחות כוס וחצי מהמשקה האלכוהולי שקנה קודם לכן. במהלך הבילוי, שוחח הנאשם טלפונית עם חבר נוסף והשניים קבעו להיפגש בהמשך הלילה במועדון "שלוותה" שבנמל תל-אביב, תוך שהנאשם מציין בפני החבר כי הוא 'אחרי פירוק בקבוק בלוגה'", לשון כתב האישום.

עוד נכתב בו כי לאחר הבילוי בפתח תקווה קבעו הנאשם ועוד שניים מחבריו להמשיך למפגש שתייה עם חבר נוסף. אחד מהשלושה, שלא שתה, נטל את האחריות על הנהיגה ברכב. עם זאת, בשל ויכוח, החליט הנאשם להיכנס לרכבו כשהוא שתוי ולנסוע.

חבריו ניסו לשכנעו שלא יעשה זאת ואף אמרו לו שאם ייתפס שתוי רישיונו יישלל. הנאשם לא שעה להפצרותיהם.

בכתב האישום מסופר כי "סמוך לשעה 01:08, בדרכו למועדון, נהג הנאשם ברחוב ש"י עגנון בתל אביב, מכיוון מזרח לכיוון דרום-מערב, בואך צומת הרחובות ש"י עגנון ואבן-גבירול בהיותו שיכור. כמו כן, הנאשם חייג באמצעות מכשיר הסלולר כדי לשוחח טלפונית עם ב.ב. אותה העת, הגיעו אל הצומת הקטין אילון שלו-אמסלם ז"ל וחברו הקטין שחזרו מבילוי בנמל תל אביב ותכננו להגיע אל ביתו של הקטין הנמצא בסמיכות. המנוח והקטין, המתינו בצומת לחילופי אור הרמזור להולכי רגל, מאדום לירוק. הקטין עמד בסמוך למנוח שהתיישב על עמוד בטיחות המותקן על סף המדרכה הצמודה למעבר החצייה. הנאשם הנוהג ברכב, הגיע אל הצומת במהירות גבוהה ביותר, תוך חריקת צמיגים צורמת, כשהוא "מזגזג" ברכב מצד לצד. עם הגיעו לעקומת הכביש, במקום להאט ולהתאים את מהירות נסיעתו לתוואי הדרך ולנתיב הנסיעה המשורטט על גבי הכביש, המשיך הנאשם ועלה עם הרכב על המדרכה הממוקמת בחלקו המערבי של הצומת, ופגע חזיתית, בעוצמה רבה, במנוח ובקטין הנוסף".

"סמוך לאחר תאונת הדרכים, עם יציאתו של הנאשם מהרכב ההרוס, עוד בטרם פונתה גופת המנוח מהמקום, פעל הנאשם לשבש את מהלך החקירה, מתוך כוונה להסתיר מהמשטרה את אחריותו לתאונה בשל היותו שיכור...במהלך שהותו בזירה, משנזכר הנאשם כי כל שיחותיו במכשיר הסלולר מוקלטות באמצעות אפליקציה, מיהר ומחק את האפליקציה מתוך כוונה להעלים ראיות ולשבש את מהלך החקירה. בהמשך, התבקש הנאשם על ידי שוטרים לבצע בדיקת ינשוף. בתגובה, הכשיל הנאשם ארבע בדיקות ינשוף שנערכו לו בכך שנמנע מלתת דגימת אויר מספקת לצורך הבדיקה. סמוך לכך, התבקש הנאשם לבצע בדיקת דם לצורך איתור אלכוהול בגופו והנאשם סירב לבצע את הבדיקה", נכתב בכתב האישום.