בנט בעד טראמפ: צעד אמיץ של צדק

שר החינוך מביע תמיכה בתכנית טראמפ לביטול "ההכרה ב'זכות' הפיקטיבית לשיבה ובמעמד הפיקטיבי של פליטות-בירושה".

ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ח

מדינת ישראל תתמוך. נפתלי בנט
מדינת ישראל תתמוך. נפתלי בנט
Photo by Ben Dori/Flash90

שר החינוך נפתלי בנט מברך הבוקר (ראשון) על התכנית עליה צפוי להודיע ממשל טראמפ, אשר תשלול את ההכרה בזכות השיבה ובמעמד הפליטות הפלסטינית העובר בירושה.

"ביטול אמריקאי של ההכרה ב'זכות' הפיקטיבית לשיבה ובמעמד הפיקטיבי של פליטות-בירושה יהיה צעד אמיץ של צדק שישיל שכבות של שקרים. פליטות אינה עוברת בירושה; וההמצאה הייחודית לפלסטינים נבעה מצביעות ורצון פוליטי לפגוע בישראל. מדינת ישראל תתמוך כמובן בצעד מתבקש זה", צייץ בנט.

על פי הדיווח אמש בחדשות 2 צפוי ממשל טראמפ להודיע בימים הקרובים על מדיניות חדשה שמבטלת הלכה למעשה את זכות השיבה הפלסטינית. בדיווח נאמר כי התכנית החדשה צפויה לכלול מספר צעדים שמכוונים בעיקר לעבר ארגון הסיוע לפליטים - אונר"א.

פרסום התכנית החדשה צפויה להתבצע בראשית חודש ספטמבר, אז יפרסם הממשל את המדיניות כלפי ארגון הפליטים שתכלול מספר צעדים. תחילה יפורסם דוח לגבי מספר הפליטים הפלסטינים, כשהאמריקנים טוענים שמדובר בכחצי מיליון, לעומת יותר מחמישה מיליון לפי אונר"א.

כמו כן ממשל טראמפ צפוי להודיע כי הוא שולל את ההגדרה של ארגון אונר"א, השמור רק לפליטים פלסטינים ומעביר את מעמד הפליט בירושה. צעד נוסף הוא עצירת התקציב לארגון ביו"ש.

האמריקנים צפויים גם לבקש מישראל לשקול מחדש את המנדט שהיא מעניקה לאונר"א לפעול ביו"ש, וזאת כדי לוודא שמדינות ערב לא יוכלו להעביר את הכסף לארגון במקום האמריקנים.